Kaip aiškinti savo sapnus?

2015 05 27 autorius: Horo.lt
Kaip aiškinti savo sapnus?

Vienas variantas – pasiklausti patyrusio sapnų aiškintojo. Tokius išmintingus žynius greta savęs turėjo daugybė kunigaikščių, tačiau kaip tada, taip ir dabar, asmeninis sapnų konsultantas prieinamas tik išrinktiesiems. Tad jei jūs – ne iš pastarųjų tarpo, išmintingiausia būtų pasitelkti savo žinias ir intuiciją.

 

Aiškinantis sapną svarbu laikytis tam tikros schemos.


• Prisiminkite ir užsirašykite savo sapną. Tai labai svarbu, net jei sapnas jums atrodo visiškai nereikšmingas. Užrašykite pačius ryškiausius sapno simbolius ir detales. Sapnas – tarsi lengvas įspūdžių debesėlis, kuris jums pabudus kurį laiką dar plevena kažkur greta, tačiau laiku jo nesučiupus išnyks vos pūstelėjus pirmam sąmoningų minčių vėjeliui. Taigi sąsiuvinį su sapnų užrašais rekomenduojama laikyti kur nors greta lovos, kad vos nubudus būtų galima aprašyti tai, ką regėjote naktį.

 

• Išveskite iš šių simbolių paraleles ir asociacijas. Jos gal būti labai individualios. Pavyzdžiui, šunų mylėtojas, susapnavęs šunį, jį traktuos kaip draugišką, gerą ženklą, o žmogui, kuris šunų prisibijo, toks keturkojis sapne pasirodys kaip grėsmingas ir piktas priešas. Beje, nepasikliaukite vien bendraisiais sapnų aiškinimais, mat kai kada net ir plačiai žinomi simboliai konkrečiai jums gali reikšti ką nors labai individualaus. Pavyzdžiui, jei sapne regėti sugedusius ar iškritusius dantis daugumai žmonių reiškia nelaimes, vargus, sveikatos problemas ar net artimųjų mirtį, tai, pavyzdžiui, odontologui ar dantų protezuotojui jis gali būti aiški nuoroda į darbo reikalus, galbūt netgi labai pozityvius.

 

• Išskirkite raktinius sapno žodžius ar frazes. Kaip juos išskirti iš bendro sapno konteksto? Tai gali būti frazės, žodžiai ar detalės, kurie keliskart pasikartoja skirtingose sapno vietose ar persikelia iš vieno sapno į kitą. Taip pat dainų, literatūros kūrinių citatos, frazės iš filmų, jūsų aplinkos žmonių realiame gyvenime sakytos frazės – kitaip tariant, visa tai, ką aiškiai galite išskirti kaip jau matytą ar girdėtą. Arba tiesiog tai, ką iš savo sapno pamenate stebėtinai aiškiai.

 

• Sugretinkite sapno vaizdinius su realiu gyvenimu. T.y. mintimis, problemomis ir sprendimais, kurie jums aktualūs šiuo metu. Ar jau šiek tiek aiškiau? Taip? Puiku! Ne? Neskubėkite. Gali būti, kad net dabar atrodantys visai nerišlūs, nereikšmingi simboliai visai netrukus atsiras jūsų gyvenime ir tikrąją sapno reikšmę suvoksite tik po įvykių, kurie jūsų gyvenime dar tik bus. Todėl labai svarbu dabar viską užfiksuoti, kad vėliau prisimintumėte iki menkiausių smulkmenų.

 

• Pildykite savo sapnininką. Jei tiksliai žinote, kad tam tikrus savo sapno simbolius iššifravote teisingai – būtinai užsirašykite, veikiausiai juos dar kartą susapnuosite. Taip stebint savo sapnus galima susidaryti netgi savo asmeninį sapnininką, kuris būtent jums bus daug tikslesnis ir asmeniškesnis, nei bendrieji.