Kas tas Zodiako ženklas?

2014 09 10 autorius: Horo.lt
Kas tas Zodiako ženklas?

Daugelis žmonių teigia netikį horoskopų pateikiamomis charakteristikomis ar vertina juos kaip pramogą. Tačiau tūkstantmetes tradicijas skaičiuojantys ir įvairių mokslo šakų žinias apjungiantys astrologiniai stebėjimai neleidžia jų vertinti pernelyg atsainiai.


Astrologijos mokslas grįstas tikėjimu, kad žmogaus likimui ir jo gyvenimui lemiamos įtakos turi žvaigždžių, planetų ir kitų dangaus kūnų padėtis jo gimimo momentu bei jų judėjimas, lydintis įvairius žmogaus gyvenimo etapus. Zodiako ženklai ir horoskopai buvo žinomi jau 2000 m. pr. Kr. Egipte ir Mesopotamijoje. Tada atitinkami žvaigždynai ir gavo Avino, Jaučio, Dvynių, Vėžio, Liūto, Mergelės, Svarstyklių, Skorpiono, Šaulio, Ožiaragio, Vandenio ir Žuvų pavadinimus. Danguje jie sudaro 12 lygiaverčių segmentų – Zodiaką.


Pats Zodiako pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio „Zodiakos“, reiškiančio gyvūnų ratą.


Dvylika Zodiako ženklų yra tarsi valandos, padalos Zodiako laikrodyje, kuris yra ne kas kita, kaip orbita, kuria Saulė apkeliauja per metus.


Egzistuoja stiprus ryšys tarp gimimo momento ir asmenybės tipo. Kiekvienas gimdamas atsineša ne tik paveldėtas savybes ir polinkius, bet ir tai, ką jam lemia jo Horoskopo ženklas. Tai savybės, kurios yra bendros daugeliui tuo pačiu laikotarpiu gimusių žmonių.


Sudarant asmeninį horoskopą svarbu ne tik Saulės padėtis gimties momentu, bet ir tai, kokiame ženkle buvo Mėnulis. Jei Saulė Zodiako ratą apsuka per metus, tai Mėnulis – per 28 dienas pabuvoja visuose 12-koje ženklų.


Taip pat svarbu ascedentas – kylantis ženklas, ženklas, kuris gimimo metu buvo virš horizonto.


Kiekvienas Zodiako ženklas yra susijęs su kokia nors dominuojančia planeta, jam priskiriama viena iš 4 stichijų.


Ugnies ženklai: Avinas, Liūtas ir Šaulys.
Žemės ženklai: Jautis, Mergelė, Ožiaragis.
Oro ženklai: Dvyniai, Svarstyklės, Vandenis.
Vandens ženklai: Vėžys, Skorpionas, Žuvys.


Saulės padėtis žmogaus gimimo momentu siejama su jo saviraiška, savo vertės suvokimu ir pasitikėjimu savimi. Saulė lemia žmogaus identitetą. Bet tik bendrai. Vien faktas, kad 10 žmonių gimė po Avino ženklu, dar nereiškia, kad Saulė jiems suteiks visiškai vienodas savybes.


Visų pirma, jei skiriasi šių žmonių gimimo diena ar valanda – vadinasi, Saulė nebuvo visiškai identiškoje pozicijoje. O kaip dvynių atveju? Pasirodo, ir čia esama skirtumų. Skirtingas auklėjimas, genetinės savybės gali lemti, kad vienam iš dvynių daugiau įtakos turės Saulės padėtis gimimo akimirką, o kitą labiau valdys Mėnulis. Taigi abu žmonės turės daug bendrų savybių, bet jos gali reikštis skirtingu intensyvumu, būti užgožtos arba išryškintos kitų įtakų.


Mėnulio padėtis lemia emocinius žmogaus poreikius, jo komforto suvokimą, pasąmonės tendencijas, tai, kaip žmogus reaguoja į stresą. Taip pat Mėnulio padėtis gimties momentu lemia žmogaus santykius su motina.


Ascedento ženklas siejamas su žmogaus kauke, kurią jis dėvės visuomenėje. Tai ženklas, matomas rytinėje horizonto dalyje gimimo momentu. Jis lemia, kokį įspūdį apie save sukursime žmonėms.