Horo >> Asmenybė >> Straipsniai

Kodėl nutinka tai, ko... labiausiai bijome

2015 10 14 autorius: Pagal Improve-me.ru, 123rf nuotr.
Kodėl nutinka tai, ko... labiausiai bijome

Straipsnis parengtas pagal garsaus asmeninio efektyvumo trenerio Deno O‘Nilo medžiagą, kurioje jis paaiškina tokį reiškinį: kodėl mes nuolat gauname tai, ko labiausiai bijome?

Visata nesupranta žodžio „ne“

Iš tikrųjų, jei mes labai aiškiai įsivaizduojame, ko labiausiai nenorėtume – netrunkame su tuo susidurti. Šia tema parašyta daugybė įdomių knygų ir straipsnių. Jose pristatomas tokio reiškinio paaiškinimas, esą visata nesupranta žodžio „ne“, tad nuolat gauname tai, ko labiausiai nenorėjome. Taip, tarsi tos dalelės „ne“ nė nebūtų. Kitaip tariant, jei nuolat galvojate „aš nenoriu sirgti“, gaunate atvirkščią rezultatą, tarsi būtumėte tvirtinę: „aš noriu sirgti“. Pasak Deno O,Nilo, kaip tik ši versija tam tikra prasme ir paaiškina tai, kas vyksta. Tik šiuo atveju jūs jau nebeatsakote už reiškinius, kurie nutinka jūsų gyvenime.

Teisinga formuluotė

Jei jūs kada nors kėlėte sau tikslą, tikriausiai žinote, kad jis privalo būti teisingai suformuluotas, apibrėžti kaip tik tai, ko jūs norite, o ne tai, ko nenorėtumėte. Palyginkite kad ir tokius teiginius:

- Noriu pasitikėti savimi.

- Daugiau nebesidrovėsiu.

Pirmoji formuluotė tinkama, antroji - anaiptol. Nes antrojoje žmogus susikoncentravęs į tai, ko jis iš tikrųjų nieku gyvu nenori. Jis nenori būti drovus. Tačiau jis žodžiais neišreiškia savo nusiteikimo pasitikėti savimi – todėl jam ir nepavyksta to drovumo atsikratyti. Viskas, ką jis bedarytų, jam tik dar labiau primena, kad jis – drovus.

Baimė provokuoja...

Tas pats nutinka ir puoselėjant viltis bei baimes. Tarkime, jei žmogus išsigandęs ir sunerimęs, kad draugai jį išduos – labai tikėtina, jog taip ir nutiks. Kodėl? Ogi todėl, kad toks žmogus visas pastangas skirs situacijos, kurioje jis gali būti išduotas, paieškoms. Jis nuolat galvos apie draugų išdavystę ir pasąmoningai kurs tokias situacijas, kurios kaip tik ir yra palankiausios tokiai išdavystei realizuotis.

Ir tai – viso labo tik minties, baimės ir blogos nuojautos galia. Mums puikiai sekasi įsitikinti savo teisumu, nors smegenys to neprivalėtų daryti. Todėl jei išmoktumėte galvoti pozityviai ir tikėti, kad jūsų gyvenime vis dėlto nutiks kas nors gražaus ir gero, jūsų smegenys būtinai prisimintų tą informaciją ir padėtų jums pasiekti užsibrėžto rezultato. Aukščiau pateiktame pavyzdyje svarbu galvoti apie savo draugus kaip apie gerus, patikimus žmones. Kai pagrindu pasirinksime tokias mintis, mums neprireiks sau įrodinėti, jog neklystame.

Iš tikrųjų ne taip svarbu, kiek jums suvokiamas toks procesas. Jei manote, kad nesvarbu, kaip išreikšite savo norus – ar jūs ko nors labai nenorite, ar atvirkščiai, labai norite, - jūs vis tiek pasieksite vienokio ar kitokio rezultato. Tačiau jei įsiklausytumėte į mokslines teorijas, turėtumėte suvokti, kad jūsų pasąmonė gali geriausiai padėti jums įgyvendinti tai, ką sumanėte, arba sulaukti trokštamo rezultato.O jei jūsų dėmesys nukreipta į tai, ko jūs nenorite, jūsų pasąmonė jums nuolat stengsis įrodyti, kad jūsų nuogąstavimai nebuvo bergždi, tad kaišios pagalius į ratus siekiant pozityvaus tikslo. Ir atvirkščiai, įsivaizduojant mintyse tai, ko trokštate, smegenims duodamas signalas padėti šiems troškimams išsipildyti. Ir, patikėkite – geriau savo pasąmonę paversti sąjungininku, o ne priešu!
 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti