Horo >> Sapnininkas >> Straipsniai

Kur veda sapnų laiptai? 1

2011 03 15 autorius: Palmiros žvaigždės
Kur veda sapnų laiptai?

Kai kurie sapnai lydi mus visą gyvenimą. Jie pataria ir sergsti. Tik ar gebame perprasti, ką mums per sapnus kužda pasąmonė?

 

Miegas – fiziologinis poreikis. Jei žmogui neleistume užmigti, po kiek laiko jis išprotėtų ir mirtų. Žmogus pramiega maždaug trečdalį savo gyvenimo, todėl ypač svarbu įsiklausyti, kokią informaciją mums siunčia smegenys ramybės periodu, kai kūnas ir mintys ilsisi. Per sapną galima geriau pažinti save. Jei realiame gyvenime kokia nors problema jums atrodo labai svarbi, bet neįveikiama – sapnas gali pakuždėti teisingiausią atsakymą, parodyti būdą, kaip šią problemą išspręsti. Svarbiausia – teisingai iššifruoti simbolių ir vaizdinių kalba pateiktą informaciją.

 

Laiptų metaforos

Dažnai laiptai asocijuojasi su karjeros šuoliu. Bet iš tikrųjų per laiptų vaizdinį išreiškiamas judėjimas pačiose įvairiausiose gyvenimo srityse. Esmė ta – koks to judėjimo pobūdis? Lėtai, žingsnis po žingsnio, ar šuoliais? O gal kokių nors įrenginių ar nematomų jėgų pagalba? Ar pats žmogus stengiasi judėti, ar liftas, vėjas, kokia nors mistinė jėga jį užneša be jokių pastangų? Nevaldomas, prieš jūsų valią judantis liftas perteikia nerimą, perspėja, kad reikėtų saugotis tam tikro poveikio, nes situacijos valdymas gali išslysti jums iš rankų.

 

Laiptai leidžia kilti ir leistis augimo ir tobulėjimo prasme. Bet jie taip pat siejami ir su paklusnumu stereotipams, o ne jūsų pačių troškimams ir lūkesčiams. Kilimas į kalną, kaip ir kilimas laiptais, gali perteikti socialinės sėkmės siekius. Bet kalnas sapne – kur kas pozityvesnis ženklas nei laiptai, kadangi jis susijęs su gamta, taigi ir jūsų tikslai yra natūralesni, gyvesni, kylantys iš jūsų įsitikinimų, o ne iš tam tikro aplinkos spaudimo.

 

Atskiri laiptai, laiptų aikštelės – visa tai yra etapai pakeliui į pagrindinį tikslą. Jei sapnuojate begalinius laiptus – vadinasi, šiuo metu gyvenate tam tikru nusistovėjusiu ritmu, žingsniuojate pamiršę net patį tikslą kurio siekėte. Šiaip ar taip, laiptai sapne – tai simbolis, kuris turėtų sustiprinti jūsų budrumą. Jie gali reikšti, kad pakeliui į tikslą jūsų laukia varginantis kelias. Laiptai sujungia atskiras namo erdves – viršų ir apačią.

 

Namas, kurį regite sapne – tai jūs: jūsų asmenybė, jūsų daugialypė erdvė. Judėjimas laiptais namo viduje gali iliustruoti jūsų psichikoje vykstančius procesus. Kilimas į viršų – troškimas įsisąmoninti, suvokti tam tikrą situaciją. Leidimasis žemyn – tai nėrimas į pasąmonę. Kuo žemiau, arčiau rūsio – tuo niūresnė jūsų dabartinė būsena.

 

Nukristi nuo laiptų – galimi nemalonumai. Bet taip pat šis veiksmas gali reikšti, kad jūs dairotės ir stebite, kaip jus vertina kiti, bijote suklysti, žengti klaidingą žingsnį, sugriauti savo įvaizdį, parodyti kitokią, ne paradinę savo pusę. Toks sapnas ragina atkreipti dėmesį į tai, kaip jūs vertinate save, pradėti save gerbti nepriklausomai nuo to, ką apie jus galvoja aplinkiniai. Kilimo laiptais neskubėkite vertinti kaip vienareikšmiškai pozityvaus simbolio. Kaip ir leidimasis laiptais – visai nebūtinai negatyvus. Kai kada leidimąsi žemyn derėtų suvokti kaip raginimą pažvelgti į gyvenimą realistiškesniu žvilgsniu, kitaip tariant – nusileisti ant žemės. Analizuojant sapną vertėtų paieškoti metaforų, jums žinomų epitetų, susijusių su sapno reginiais. Pavyzdžiui, jei sapne regėjote „sėkmės pakopas“ ar „laiptus į Parnasą“ – vadinasi, jūsų judėjimas tais laiptais sapne, o ir pats laiptų motyvas tiesiogiai susijęs su jūsų planais, kūrybiniais užmojais.

 

Svarbios aplinkos detalės

Turėklai – tai apsauga. Jei judate laiptais, kurie turėklų neturi – vadinasi, jūs neturite kas jus palaikytų, gintų siekiant savo tikslų, jums prireiks daug jėgų, teks įdėti nemažai pastangų kad pasiektumėte tai, ko trokštate. Tačiau jei turėklai yra, bet jūs į juos nesiremiate, judate laiptais laisvai, lengvai – tai priminimas, kad pagalba jums nereikalinga, visko pasieksite savo jėgomis.

 

Rūkas, kaip ir bet kuris kitas gamtos reiškinys, atspindi jūsų nuotaiką, savijautą esamu momentu. Rūkas parodo jūsų mintis apgaubusią miglą, neaiškumą, nepasitikėjimą savimi, negebėjimą tinkamai įvertinti situacijos. Jūs pasidavėte apatijai ir nebematote perspektyvos aplink save. Dažnai tokią atmosferą sukuria jūsų artimiausia aplinka. Laimė, jei tame rūke regite ir šviesą – vadinasi, esate jau visai netoli situacijos išsiaiškinimo ir realaus įvertinimo.

 

Transporto priemonės sapne parodo jūsų judėjimo gyvenimo keliu būdą, tikslo siekimą tiek profesinėje, tiek bet kokioje kitoje sferoje. Transporto priemonės dažnai sapnuojamos tais gyvenimo periodais, kai prisireikia skubių permainų, kai tenka imtis priemonių susiklosčiusiai situacijai keisti, priimti svarbų sprendimą, nuo kurio didžiąja dalimi priklausys jūsų ateitis. Automobilis taip pat gali iliustruoti ir jūsų statusą. Jei sapne nustatote automobilio markę, jei jums svarbi jo išvaizda – vadinasi, realiame gyvenime šiuo metu labai priklausote nuo savo įvaizdžio, jums svarbu sudaryti gerą įspūdį apie save. Ieškoti sapne savo automobilio – patirti nesusigaudymo, susipainiojimo savo socialiniuose ryšiuose jausmą tikrovėje. Sapne vairuojate automobilį? Reiškia realybėje valdote situaciją, nebijote prisiimti atsakomybės ir žinote, kad padėtis kontroliuojama.

 

Šviesa ir tamsa perteikia jūsų sąmonės būseną šiuo metu. Regėti šviesą – vadinasi, esate visai netoli tikrosios tiesos atskleidimo, visai netrukus atrasite būdą, kaip išspręsti susikaupusias problemas. Tamsa – atvirkščiai, rodo laikiną aiškumo praradimą, klaidžiojimą melagingais keliais, nevaisingas paslėptos esmės paieškas.

 


Kada sapnuojami pasikartojantys sapnai?

Visų pirma svarbu suvokti: jei sapnas kartojasi bent keletą kartų – tai svarbus ženklas, kad jis išties reikšmingas, pasąmonė jį siunčia ne veltui. Pagrindinis sapno motyvas simbolizuoja jūsų gyvenimo problemas, kurios taip ir lieka neišspręstos. Arba tam tikras panašias situacijas, į kurias nuolat patenkate. O galbūt jumyse vis dar plazda svajonė, kurios įgyvendinti taip ir nesiryžote, tad pasąmonė sufleruoja, kada palankiausias metas imtis aktyvių veiksmų?

Šiaip ar taip, sapnai-serialai reikalauja dėmesio. Juk tai – savotiški pasąmonės siunčiami SOS signalai: yra problema, ją spręsti būtina nedelsiant! Jei sapnas pasikartoja ne visai toks pat, kaip anksčiau, jame atsiranda naujų detalių arba pradingsta prieš tai buvę – vadinasi, padėtis keičiasi, bet problema išlieka ta pati. Jei nebus teigiamų pokyčių realybėje, sapno spalvos vis tirštės, labiau drumsis, sapnuojant bus juntamas vis didesnis diskomfortas. Sapnas liausis lankęs jus kai tik situacija vienaip ar kitaip išsispręs.

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti
Eglė
WOW.Daugiau tokių mini tekstukų apie sapnus. Daug padėjo ir apie laiptus, nes labai dažnau juos sapnuoju, ir apie detales bei pasikartojančius sapnus.

Daugiau komentarų