Krūtinės angina

Liaudies medicinos liga

 Krūtinės angina – koronarinės širdies ligos forma, kuriai būdingi skausmo priepuoliai. Skausmo, dažnai labai stipraus, priepuoliai palei širdį kyla dėl to, kad kai kurios širdies raumens vietos nepakankamai aprūpinamos krauju. Krūtinės angina dažnesnė vyrams. Jai atsirasti reikšmės turi tam tikri žalingi veiksniai, įpročiai, gyvensenos ypatybės, ku­rios, jei pačios ligos ir nesukelia, tai bent skatina susirgimą. Šie veiks­niai – tai nutukimas, padidejęs arterinis kraujospūdis, nervinė įtampa (pernelyg skubus darbo tempas, nuolatinis pervargimas), rūkymas, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, paveldimumas. Krūtinės anginos skaus­mo priepuoliai paprastai prasideda po sunkaus fizinio darbo ar labai susijaudinus. Labai spaudžia, veržia ir skauda už krūtinkaulio, skausmas sklinda į kairįjį petį ir kairę ranką, kartais i kaklą, apima silpnumas, dažnai – baimė, kartais dūstama. Priepuolis trunka neilgai – sekundes ar minu­tes. Jei priepuolis kamuoja ilgiau, galima įtarti širdies infarktą.
Kai ištinka krūtinės anginos priepuolis, ligoniui būtina visiška ramybė, jam gali padėti kai kurie vaistai. Tačiau išryškėjus pirmiesiems krūtinės anginos požymiams, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Cadium
Normally, people will have a lot of knowledge about this disease and we need to go to the hospital regularly for health checks. In addition, I also want to introduce a game called basket random unblocked
Kouji
Stebina kai kuriu zmoniu natgeyvi reakcija i „Lietuva be nacizmo“ veikla. Jos atsiradimas naturali reakcija i plikagalvius „patriotus“ su lozungais „lietuva lietuviaims“ . Juk mes gyvename europos tautu sajungoje, naturalu kad turetu buti tolerantiskumas kitom tautom. Pabandykit isivaizduot anglu eitynes londone su lozungais „anglija anglam“, ir kaip ten reaguotu istatimas i tokius „patriotus“, zinant, kad zmoniu lygybe yra tradicine vertybe toje saly. Deja Lietuvoj zmoniu lygybe yra tik konstitucijoj, iki vertybes dar toli, nes nera tokios tradicijos. Gal del to tokia didele emigracija is Lietuvos? Apie finansavima o kad rusijos zydas remia ta organizacija tai mum tik dziaugtis reikia visiem zmonem, kad kazkas paduoda poperine servetele nuo rezimo purvo apsivalyti.
Vardas*
Tekstas*
Linda
All of my quiestnos settled-thanks!

Daugiau komentarų