Pavasario lygiadienis – naujųjų Voverės metų pradžia

2012 03 26 autorius: Palmira Kelertienė, Palmiros žvaigždės
Pavasario lygiadienis – naujųjų Voverės metų pradžia

Voverės metai: 1916, 1948, 1980, 2012 metai nuo kovo 21-osios.

Pavasario lygiadienio šventimas – sena, priešistorinius laikus siekianti arijų tradicija. Senovės Persijoje pavasario lygiadienis tapo oficiali religinė zoroastriečių šventė Achemenidų imperijoje.

Zoroastriečiai naujuosius sutikdavo per saulėtekį, apsirengę baltai (būtinai baltai apsidengę galvą). Degant ugniai (gerai uždegti aštuonias baltas žvakes ir po to jas per metus pamažu sudeginti) gerdavo karštą raudonąjį vyną, virtą su medumi ir kvapiais prieskoniais, bei ragaudami saldžią varškę su razinomis. Į namus išvakarėse būdavo atnešama vėjo nulaužta pušies šaka.

Per šį pavasario lygiadienį prasidės metai, siejami su voverės totemu. Tai Daenos metai. Daena zoroastiečiams reiškė tikėjimą ir sąžinę. Ši dievybė atitiko žmogaus vidinį pasaulį, atspindintį jo sielą, kurią asmuo išvysta trečią dieną po mirties, kai eina Činvado tiltu į mirusiųjų pasaulį. Dorieji Daeną išvysta kaip gražią merginą ir jos vedami patenka į rojų (Garbės Namus). Piktiesiems Daena pasirodo kaip bjauri senė, kuri juos nustumia į ugnies upę, į pragarą.

Šie metai patikrins mūsų tikėjimą, sąžiningumą, padorumą. Tad atsiskleis ne vieno tikrasis veidas: jei kaukė ir nenukris, ji taps akivaizdi. Vien įvaizdžio nepakaks, kad žmonės jumis patikėtų.

Blogiausia, kas gali nutikti Voverės metais, – tai rutiniškumas. Voverė rate – šiųmetė problema. Tie, kas kartosis, neieškos naujų kelių, sprendimų, individualaus savo kelio, papuls tikrai į užburtą pasikartojimų ratą, patirs pralaimėjimą.

Voverei būdinga atradinėti naujus pasaulius ir erdves: ji smalsi, judri, bet kartu ir konservatyvi, moka išsaugoti turimus rezultatus, dėl to kartais pradeda kartotis, atsiduria uždarame rate. Gimusieji Voverės metais yra itin sumanūs, apdovanoti aukštu intelektu, gerbia tėvus, senelius, gilinasi į giminės šaknis, dažniausiai puikiai žino giminės medį. Beje, jei yra pasireiškęs Voverės totemas (reikalas tas, kad ne visi gali pasigirti ryšiu su savo totemu), šiemet gimusieji nebijos savo mirties.

Voverės antitotemas – rupūžė. Ji kvaila, nešvari, amžinai blaškosi ir nesukuria šeimos.

Voverės metų simbolinis ir jėgos daiktas bus veidrodis. Ženklai, susiję su juo, kaip ir burtai, bus itin reikšmingi, bet ir pavojingesni. Jei neturite įgūdžių, maginėmis apeigomis, kurioms reikalingas veidrodis, verčiau nerizikuokite. Tiesa, pasikabinti veidrodinį papuošalą, kaip apsaugą Voverės metais, rekomenduojama. Sapnai, kuriuose matysite savo atspindį veidrodyje, taip pat bylos apie realią jūsų sielos būklę. Gerai, jeigu atspindys gus gražus. Bet jeigu į jus iš veidrodžio pažvelgs senas, raukšlėtas veidas – tai ženklas, kad esate klaidingame kelyje, jūsų sąžinė gerokai prislėgta.

Voverės metais jūsų likimui nemenką įtaką darys ir žiedai, apyrankės, grandinėlės. Jei pajusite, kad atsidūrėte uždarame rate ir nieko naujo nebevyksta, jei atsiras noras ką nors iš esmės pakeisti, pereiti į kitą lygmenį, tuomet geriau laikinai atsisakyti žiedų ir grandinėlių. Jei norite puoštis žiedu (apyranke), tuomet ieškokite tokio, kuris būtų be sujungto kontūro, pavyzdžiui, gyvatės formos. Laikrodis geriau būtų su odine ar plastikine apyranke. Na, o jums brangų pakabutį, reikšmingą žiedą galima pasikabinti ant virvelės ar odos. Tiesa, jei esate patenkinti tuo, ką turite, siekiate išsaugoti ankstesnius laimėjimus, tuomet nereikia nusiimti nei žiedų, nei apyrankių, nei grandinėlių.

Svarbu pabrėžti, kad Voverės metais apsaugai itin veiksmingas bus pats voverės atvaizdas, tad naudinga būtų nešioti ir pakabukus, ir įvairius aksesuarus, skareles, rankines ir t.t., su voverės atvaizdu.

Gimusieji Voverės metais: Julijus Cezaris (100 07 26 pr. Kr.), Williamas Shakespeareʼas (1564 04 23), Florens Naitingeil (1820 05 15), Amedeo Modigliani (1884 07 07), Lewisas Sinclaireʼis (1885 02 07), Kirkas Douglas (1916 12 09), Ozzy Ozbourneʼas (1948 12 03).