Sapnas diagnozuoja ligą

2016 07 13 autorius: Pagal Astromeridian.ru, Freedigitalphotos nuotr.
Sapnas diagnozuoja ligą

Nerimą keliantys sapnai paprastai aplanko dar gerokai prieš pasireiškiant pirmiesiems ligos simptomams. Beje, kuo rimtesnė liga, tuo anksčiau pradedama sapnuoti tokius sapnus.

Diagnozė – iš anksto

Kiekviena į kūną įsiveržusi neganda vienaip ar kitaip praneša apie save. Neretai tai nutinka per sapnus. Todėl jei įtariate, kad sapnas reiškia ligą, atkreipkite dėmesį, su kokia kūno dalimi ar organu buvo labiausiai susijęs sapno siužetas?

Esmė tame, kad psichikos lygmenyje liga į kūną įsėlina kur kas anksčiau, nei pasireiškia jos simptomai. Tam, kad liga įsiskverbtų, visų pirma turi atsirasti priežastis: pavyzdžiui, širdyje lieka nuoskauda ar pyktis, kuris iš vidaus ardo tam tikro organo apsauginį energetinį apvalkalą. Kaip tik per sapną ir gaunate signalus, įspėjančius apie gresiantį pavojų. Išmokus tinkamai atpažinti ligos signalus sapne, galima užbėgti už akių pačiai ligai.

Kurie sapnai reiškia ligą?

Kaip atskirti sapną-diagnozę nuo paprasto sapno? Visų pirma, ligą pranašaujantis sapnas palieka labai nemalonų įspūdį, verčia susimąstyti. Atkreipkite dėmesį į visus sapnus, kuriuose į jūsų kūną įsiskverbia koks nors svetimkūnis, sapne netenkate kraujo, ima slinkti plaukai, krenta dantys, pažeidžiami audiniai. Taip pat verčia suklusti ir sapno motyvai, kai ant kūno kas nors išauga, atsiranda. Ligą gali reikšti ir negyvi, sugedę produktai, regimi sapne – pašvinkęs ar vabzdžių apniktas maistas, mėsos gabalai.

Papildomas kriterijus, raginantis kreiptis į medikus – pasikartojantys sapnai, kai dėmesys sutelkiamas į konkrečią kūno vietą ar organą.

Gudri pasąmonė klinikinius ligos simptomus sapne gali perkelti ir kitiems žmonėms, kurie turi su jumis ką nors bendro – yra panašaus amžiaus ar kūno sudėjimo. Kartais liga sapne įpučiama gyvūnams ar lėlėms.

Šifruojame motyvus

• Sugedę maisto produktai dažniausiai verčia susimąstyti apie jūsų skrandžio būklę.

• Sapnai, kuriuose bendraujate su močiutėmis ar seneliais, rodo fizinį nuovargį, silpnumą. Šie nemalonūs simptomai jūsų organizme gali atsirasti artimiausiomis dienomis.

• Iškritęs dantis sapne – tonuso praradimas, imuniteto nusilpimas. Iškritęs dantis taip pat liudija apie jumyse susikaupusią agresiją ir įtampą, eikvojančią jūsų vidinių jėgų resursus.

• Plaukai – simbolinė jūsų minčių tąsa. Jei sapnuose jie retėja ir slenka – vadinasi, jūs eikvojate savo gyvybines jėgas tuščiai arba jus kankina negatyvios mintys.

• Oda – apsauginis jūsų apvalkalas, saugantis nuo žalingo išorės poveikio. Odos pažeidimai liudija, kad jaučiatės pažeidžiami, jūsų santykiai su kitais žmonėmis komplikuoti.

• Kraujas – gyvybinių jėgų ir kraujo ryšio simbolis. Kraujo netekimas gali reikšti, kad jūsų aplinkoje atsirado energijos vampyras, siurbiantis jūsų jėgas.

• Kristi į ugnį, nusideginti – gali pakilti temperatūra, prasidėti karštinė, gripas.

• Žaibas įspėja apie problemas su širdimi. Apie stenokardiją dažniausiai informuoja sapnai, kai jus slegia sunkūs daiktai – dusina, neleidžia laisvai kvėpuoti.

• Eiti tamsiu siauru labirintu – galimos problemos su žarnynu, virškinimo sutrikimai. Jei bandote išlįsti per itin siaurą angą ar langą – gali prasidėti apendicitas.

• Šiukšlės sapne gali reikšti, kad pats metas būtų išsivalyti organizmą nuo šlakų ir toksinų.

• Drumstas, nešvarus vanduo – taip pat ligos simbolis. Jei tokį vandenį regite tvenkinyje ar kanale – veikiausiai tai reprodukcinių organų ligos, galimos cistos. Jei tokiu vandeniu springstate, jį geriate, ryjate – plaučių ligos.

• Ryti sapne aštrius daiktus – angina, gerklės ligos.

• Ligoninė, medikai, medicinos tyrimai – tokie sapnai primena apie liguistas situacijas jūsų gyvenime, jūsų bejėgiškumą, priimtus netinkamus sprendimus.

• Jei sapne išgirsite gydytoją sakant jums diagnozę, nepulkite jos tikslinti, tai dar nereiškia, kad išties sergate. Tokie sapnai dažniausiai reiškia tik padidėjusį jūsų nerimą dėl sveikatos.

• Atkreipkite dėmesį ir į simbolinę ligos ar sergančio organo reikšmę. Širdis susijusi su jausmais ir santykiais, moters krūtinė – mityba ir rūpestis, kepenys – pyktis, inkstai – baimė, nusivylimas, kojos – judėjimas gyvenime, rankos – galimybė veikti.

Švaros ritualai prieš miegą

Prieš atsiguldami į lovą dažniausiai atliekame tam tikrą vakaro ritualą: nusiprausiame po dušu, išsivalome dantis. Jei kūno švarinimo procedūras derintume ir su dvasios higiena, atsirastų daugiau šansų išsaugoti sveikatą ir pagerinti savo miego kokybę.

• Po sunkios darbo dienos svarbu apsivalyti nuo neigiamų emocijų. Geriausia tai padaryti taikant ypatingą kvėpavimo techniką. Atsigulkite ant nugaros, galva tiesiai. Pasukite galvą į kairę ir giliai įkvėpkite prisimindami patį nemaloniausią šios dienos epizodą. Grįžkite į pradinę padėtį ir iškvėpkite tai, kas jus neramina. Tada pasukite galvą į dešinę, dar kartą įkvėpkite, o iškvėpkite pradinėje padėtyje. Taip galutinai išvalysite iš savęs neigiamą energiją. Šis paprastas pratimas padės išvalyti savo mintis, atsipalaiduoti ir nusiteikti ramiam miegui.

• Raumenų įtampą pašalinti padės tam tikros afirmacijos – pasakykite sau keletą pozityvių teiginių, kurie padėtų pakreipti jūsų mąstymą ir veiksmus geresne, teigiama linkme. Tris kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Tada ištarkite balsu: „Mano kūnas atsipalaiduoja. Aš nebejaučiu baimės (pykčio, pavydo, - rinkitės pagal poreikius). Man ramu. Aš susitaikiau su savimi. Man saugu“

• Galite pamėginti ir save pasūpuoti. Susikoncentruokite į kvėpavimą ir įsivaizduokite, kad jūsų kūną bangos sūpuoja pirmyn-atgal.

• Nusiteikti maloniems sapnams ir apsivalyti nuo negatyvios energijos padės ir baltos šviesos technika. Tereikia atsigulus ir užsimerkus mintimis apgaubti save balta šviesa – tarsi regimu apsauginiu apvalkalu, saugančiu jūsų kūną ir mintis.