Horo >> Liaudies medicina >> Straipsniai

Sidabras gydo

2011 10 07 autorius: Nmkd.ru, 123rf nuotr.
Sidabras gydo

Apie gydomąsias sidabro savybes žmonės žino jau daugelį amžių. Senovės Egipte karo žygių metu kariai nešiojosi sidabro plokšteles – kad galėtų pridėti jas prie žaizdų ir šios greičiau užgytų. Senovės Rusioje į šulinius leisdavo sidabro lydinio, kad išvalytų vandenį ir taip išvengtų ligų bei epidemijų. Indijoje moterys nešioja daugybę sidabrinių papuošalų – kad būtų sveikos.

Šiuolaikiniai moksliniai tyrimai parodė, kad sidabro jonai veikia daugiau nei 650 skirtingų patogeninių bakterijų, virusų ir grybelių. Palyginimui – įprasti antibiotikai gali įveikti tik 10 bakterijų rūšių, tačiau kartu duoda ir daugybę nepageidaujamų šalutinių efektų. Nedideliais kiekiais vartojamas sidabras stiprina imunitetą, kelia hemoglobino ir eritrocitų kiekį kraujyje.

Pastebėta, kad moteris, nešiojanti sidabro auskarus, rečiau skundžiasi galvos skausmais, o sidabrinės apyrankės padeda atsikratyti nervinės įtampos.

Sidabro papuošalai gali nurodyti ir sveikatos būklę: jei nešiojami sidabriniai papuošalai patamsėjo – metas kreiptis į gydytoją.

Jei tikėsite Ajurvedos išmintimi, sidabras gelbsti nuo padidėjusio kraujavimo per menstruacijas, padeda suaktyvėjus šlapimo pūslės veiklai, saugo nuo išsekimo, žarnyno uždegimų.

Indų mokslininkai rekomenduoja pasigaminti tokį nuovirą: dviejose stiklinėse vandens pavirinkite sidabrinį daiktą be jokių pašalinių priedų tol, kol vandens kiekis dvigubai sumažės. Šis nuoviras vartojamas po 1 arbatinį šaukštelį, 2 savaites. Kosmetologai rekomenduoja tokiu nuoviru praustis žmonėms, turintiems probleminę, jautrią odą.


 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti