Horo >> Liaudies medicina >> Straipsniai

Taip gydo naminiai gyvūnai

2016 04 13 autorius: Horo.lt, Dreamstime nuotr.
Taip gydo naminiai gyvūnai

Šiandien daugybė mokslinių tyrimų tik patvirtina tai, apie ką žinota dar Hipokrato laikais: naminiai gyvūnai gydo įvairias ligas.

Pateikiame 30 įdomiausių ir naudingiausių faktų apie tai, kaip naminiai gyvūnai padeda įveikti ligas, pagerina namų mikroklimatą ir jūsų emocinę būklę.

1. Tyrimais nustatyta, jog naminiai gyvūnėliai ugdo vaikų socialinius įgūdžius bei skatina bendrauti dėl psichinių ar psichologinių problemų nuo aplinkinių atsiribojusius žmones. Tiesa, tam, kad gyvūnas taptų ne tik kompanionu ir bičiuliu, bet dar ir gydytoju, jis turi būti specialiai apmokytas. Terapiniais tikslais laikomi keturkojai neturėtų būti agresyvūs, jų pačių sveikata – tvirta, charakteris – stabilus.

2. Naminių gyvūnų terapija efektyviausiai gelbsti gydant depresiją, autizmą, galvos smegenų pažeidimus, priklausomybės ligas ir agresijos protrūkius. Be to, gyvūnai padeda įveikti baimės, nerimo priepuolius.

3. Naminiai gyvūnai vaikams padeda įveikti įvairiausias psichologines ir bendravimo problemas, o paaugliams – nugalėti agresiją.

4. Mokslininkai pastebėjo, kad vakai, kurių namuose nuo jų kūdikystės auga bent vienas keturkojis, išsiskiria iš bendraamžių stipresniu imunitetu, stabilesne psichika, rečiau serga alerginėmis ligomis ir astma.

Šunys

5. Kadangi šunys – bene populiariausi naminiai gyvūnai pasaulyje, jų gydomasis efektas yra labiausiai ištyrinėtas. Dar senovės Kinijoje specialiai augindavo šunis kareivių gydymui. Šunys užlaižydavo sužeistų karių žaizdas – jų seilėse esantys antiseptikai (licozinas) užkirsdavo kelią infekcijai. Būtent dėl jų ant šuns kūno esančios žaizdos užgyja itin greitai – nuovokūs keturkojai savo žaizdas kruopščiai išsilaižo.

6. Kiekvienas šunų mylėtojas žino, kad šuo akimirksniu suranda ir savo šeimininko žaizdas bei puola jas laižyti. Ir, be abejo, tai paspartina žaizdų gijimą.

7. Šunys paspartina gijimą ir reabilitaciją po sunkių operacijų, skatina psichikos ligonių socializaciją, padidina pagyvenusiųjų žmonių pažintines funkcijas.

8. Pastebėta, kad bendraujant su šunimis normalizuojasi kraujospūdis.

9. Namuose auginamas šuo turi teigiamos įtakos ir šeimos mikroklimatui. Jis nuima įtampą, kelia stiprių teigiamų emocijų, pagerina namiškių sveikatos būklę. Negana to, šuo dar gali sumažinti baimes, depresiją ir netgi išsiblaškymą.

10. Jei šeimoje auga uždari, turintys psichologinių problemų vaikai, paprastai efektyviau nei psichologas padeda šuo. Nekalbūs vaikai, pažaidę su draugišku ir atsidavusiu šunimi, ima raiškiau kalbėti, apatiški vaikai – emocionaliau reaguoti į aplinką. Ištikimieji augintiniai padeda lavinti kasdienius sutrikusio intelekto vaikų įgūdžius bei stabilizuoja agresyvių paauglių emocijas.

11. Specialistai, tyrinėjantys šunis, įsitikino, jog efektyviausiai įvairius negalavimus gydo beplaukiai šunys, kinų kuoduotieji. Pasirodo, šie egzotiški ir neįprasti šuneliai gali sulėtinti vėžinių ląstelių dauginimąsi, pašalinti astmos priepuolius, normalizuoti širdies ritmą ir kraujo spaudimą, palengvinti galvos skausmą. Jų gydomasis poveikis aiškinamas aukšta kūno temperatūra (40.5 laipsnių, gyvūnų pasaulyje analogų nėra!) ir iš to atsirandančiu galingesniu biolauku.

Katės

12. Pastebėta, kad kačių mylėtojai į gydytojus kreipiasi 18 proc. rečiau, nei žmonės, nekenčiantys kačių.

13. Katės ne tik teikia teigiamą energiją, bet ir sugeria neigiamą. Tiesa, tam ji turi besąlygiškai pasitikėti savo šeimininku. Jei katė jaus, kad jos nemylite – pagalbos nesitikėkite. Katės daug jautriau nei kiti gyvūnai pagauna žmogaus nuotaikas ir ypač šeimininko požiūrį į ją.

14. Jei kamuoja neuralgija ar artritas, katė pati atras skaudamą vietą ir vis taikys prie jos prisiglausti ar atsigulti, kad sušildytų. Šis gyvūnas stengsis įsitaisyti taip, kad būtų kuo patogiau šeimininkui – jau geriau pati išsiries neįprasta poza, kad tik priglustų prie skaudamos vietos ir šeimininkui nereiktų keisti kūno padėties.

15. Kartais šis pūkuotas kamuoliukas gali išleisti nagučius ir imtis savotiško katiniško masažo. Įdomiausia, kad paprastai tokio “masažo” metu atsiradę įbrėžimai niekada nesupūliuoja ir labai greitai užgyja. Sunku pasakyti, kas veikia efektyviau – katės energetinis laukas, lengvas masažas, kūno šiluma, “nagų terapija” ar raminamasis murkimas. Tačiau lieka faktas – skausmas praeina.

16. Mokslininkai pastebėjo, jog katė netgi iš anksto gali įspėti apie besiartinantį širdies smūgį. Jei laikote katę, tikriausiai pastebėjote, jog ji kartais ima meilintis ir glaustytis kaip tik tuo metu, kai esate labiausiai sudirgę ir susinervinę. Tai – rimtas signalas, kad vertėtų prisėsti, nusiraminti, giliai pakvėpuoti. Katė taip nori įspėti apie jūsų energetinio lauko išsiderinimą dar prieš tai, kai pati pajusite, jog stinga oro.

17. Manoma, kad namuose auginama katė net 6 proc. sumažina miokardo infarkto riziką.

18. Ilgaplaukės katės (Angoroas, Birmos, regdolai, Sibiro) gali gydyti depresiją, nemigą ir sudirgimą. Beplaukės katės (sfinksai) tinka širdies ligų profilaktikai. Trumpaplaukės katės (Siamo, Rytų trumpaplaukės, ir kt.) gydo kepenų ligas, gastritą, kolitą.

19. Siamo katė palengvins ir peršalimo simptomus, nes turi mokslininkų kol kas neištirtą gebėjimą stabdyti kenksmingų mikroorganizmų dauginimąsi.

20. Žmogaus, ką tik patyrusio priepuolį ir keletą minučių paglosčiusio katę, pulsas ir spaudimas normalizuojasi taip, lyg jis 2 savaites būtų atlikęs relaksacijos ir meditacijos pratimus.

21. Biologinis kačių poveikis stipresnis nei katinų. Katės geriau gydo nervų sistemos ir vidaus organų susirgimus. O katinai puikiai gydo osteochondrozę, radikulitą ir artrozę.

Paukščiai

22. Psichologai nustatė, kad kanarėlių čiulbėjimas puikiai sumažina įtampą, ramina nervus ir kelia nuotaiką.

23. Maitinami iš rankos maži naminiai paukščiukai ne tik leidžia žmogui pasijusti reikšmingam ir reikalingam, bet ir snapeliu pamasažuoja daugybę delne esančių jautrių taškų, pakelia organizmo tonusą.

24. Kalbančios papūgos išsiskiria savo intuicija. Dažnai bendraudamos su šeimininku, jos ima jausti jo nuotaikas bei prie jų priderina savo skleidžiamus garsus.

25. Tyrimai parodė, jog šie paukščiai itin teigiamai veikia vaikus, turinčius Dauno arba Aspergerio sindromą.

Akvariumas

26. Jūsų gyvenime apstu streso, kenčiate nuo nemigos, aukšto kraujospūdžio? Geriausias pasirinkimas – įsigyti akvariumą! Stebint akvariume plaukiojančias žuvytes normalizuojasi kraujospūdis, dingsta stresas ir nuovargis, atsiradęs po įtempto protinio darbo, žmogus nurimsta, atgauna dvasinę pusiausvyrą.

27. Akvariumą gydytojai dažnai rekomenduoja laikyti žmonėms, kenčiantiems nuo depresijos ir neurozės.

28. Akvariumo terapija taip pat puikiai tinka hiperaktyviems vaikams – pagerina dėmesio koncentraciją, nuramina.

29. Akvariumas su plaukiojančiomis žuvelėmis koreguoja patalpos mikroklimatą: nepastebimai garuojantis vanduo drėkina orą, o tai itin svarbu namiškiams, kurios dažnai kamuoja viršutinių kvėpavimo takų ligos.

30. Jei žuvytės nekelia teigiamų emocijų, panašiai veiks ir kiti akvariumo gyventojai, pavyzdžiui, vėžliukai.
 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti