Galvos skausmo priežastys

Liaudies medicinos liga

Galvos skausmas gali jus iš savimi pasitikinčios, žvalios ir energingos moters paversti niurzga bambekle, negalinčia susikaupti net pačiam paprasčiausiam darbeliui. Tačiau, deja, skausmas užklumpa visai nepaisydamas jūsų pastangų gyventi kuo sveikiau, pakankamai ilsėtis ir taisyklingai maitintis. Ir jei nesergate jokia liga – kyla klausimas, iš kur gi tas sopulys?

Štai 5 galimos priežastys, kurios pripažintos kaip patys populiariausi dirgikliai, galintys sveikam žmogui sukelti įkyrių galvos skausmų.


1. Kvepalai. Stiprūs aromatai gali aktyvinti nosies nervines ląsteles, kurios savo ruožtu įaudrina nervų sistemą, o ši ir lemia skausmo atsiradimą. Beje, ir tai – ne tik jus erzinantys, nemalonūs kvapai. Ironiška tiesa – galvą sopėti dažnai ima nuo jums malonių ir patinkančių aromatų. Jei manote, kad jūsų kvepalai ir yra skausmo priežastis – be abejo, visų pirma pakeiskite juos kitais. Kvapų sukeltą galvos skausmą efektyviausiai numalšinti padės aspirinas arba acetaminofenas, o produktų su kofeinu tuo metu geriau vengti – jie gali tik pabloginti padėtį.

2. Oras. Mokslinės studijos parodė, kad žmonės, turintys polinkį į galvos skausmus, jautriau reaguoja į aukštą slėgį, kylančią oro temperatūrą, aukštą drėgmės lygį, žaibą ir net debesuotumą. Manoma, kad meteorologiniai pokyčiai sukelia cheminius ir elektrinius pakitimus smegenyse, tai dirgina nervus ir gali sukelti net ir labai sunkių galvos skausmų. Tokio pobūdžio skausmus efektyviausiai malšina šalti kompresai, o išgirdę jums nepalankią orų prognozę verčiau išgerkite silpnų skausmą malšinančių vaistų dar prieš pasikeičiant orams.

3. Auskarai, plaukų raiščiai ir šukuosenos. Raumenų grupė, esanti po jūsų galvos oda, neturi skausmo skaidulų, tačiau jungiamieji audiniai jas turi. "Šukuosenos" skausmai atsiranda kai standžiai surišti ar susegti plaukai ima erzinti po oda esančius audinius. Panašiai skausmą gali sukelti ir pernelyg aptemptas galvos apdangalas (pvz. skrybėlaitė ar kepurė), plaukų raiščiai, lankeliai bei sunkūs auskarai.

4. Alkis. Ne veltui sveikos gyvensenos šalininkai rekomenduoja maitintis po nedaug, bet dažnai. Toks mitybos režimas leidžia palaikyti kraujyje daugmaž vienodą cukraus kiekį. Tuo tarpu dieta, pasninkas ar tiesiog įtemptas darbas, priverčiantis pamiršti priešpiečius – visa tai gali lemti staigius cukraus kiekio kritimus, o šis reiškinys provokuoja galvos skausmus. Beje, jei ant tuščio skrandžio užvalgysite ko nors saldaus – taip pat gali įsiskaudėti galvą. Taigi jei jaučiatės išalkusi ir žinote, kad jums dažnai be rimtos priežasties skauda galvą, laikykitės taisyklės: pirma – rimtesnis maistas, o saldumynai – po to.

5. Seksas. Nors dažnai sakoma, kad seksas yra vienas geriausių vaistų nuo galvos maudimo, vis dėlto šis malonumas gali tapti ir galvos skausmo priežastimi. Sekso sukelti galvos skausmai dažniausiai atsiranda arba per įžanginius meilės žaidimus, arba visai prieš pat orgazmą. Šių skausmų trukmė – įvairi: nuo keleto minučių iki valandos. Veikiausiai tai – tie patys įtampos sukelti galvos skausmai, kuriuos lemia padidėjęs spaudimas galvos ir kaklo raumenyse. Lygiai tokie patys galvos skausmai gali kilti bėgant, kosint, čiaudint ar net įsitempiant tuštinimosi metu. Kilus šiems skausmams rekomenduojama atsipalaiduoti, ypač efektyviai suveiktų lengvas ir švelnus partnerio atliekamas galvos, kaklo, pečių juostos masažas.

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Zyah
Last one to utilize this is a rotetn egg!

Daugiau komentarų