Kontracepcija: kokią pasirinkti

Liaudies medicinos liga

Kad apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo ir nuo lytiškai plintančių infekcijų svarbu pasirinkti tinkamą kontracepciją. Šiuo metu yra gana platus pasirinkimas įvairių apsisaugojimo priemonių. Atidžiai visas jas įvertinusios nuspręskite, kuri iš jų priimtiniausia jums.

Jei jūs ieškote pačio paprasčiausio apsisaugojimo metodo, dvejojate dėl kontraceptikų šalutinio poveikio (galimas pykinimas, kraujavimas, viršsvoris ir pan.) – rinkitės prezervatyvus. Prezervatyvai nesutrikdys jūsų hormoninės pusiausvyros, be to, apsaugos ir nuo lytiniu būdu plintančių ligų.

Prezervatyvai ypač tinkama kontraceptinė priemonė, jei neturite pastovių lytinių santykių. Su partneriu galite rinktis naudoti tiek moteriškus, tiek vyriškus prezervatyvus. Tačiau jie neapsaugo 100% nuo galimo nėštumo, todėl patariama naudoti dar papildomą kontracepciją, pavyzdžiui mini piliules, kurios turi mažą hormonų kiekį.

Jei jūs esate išsiblaškiusi ir pamirštate išgerti kontraceptines piliules tuo pačiu metu, prezervatyvai jums trukdo pajusti orgazmą, turite pastovų sekso partnerį, artimiausiu metu neplanuojate turėti vaikų, norite maksimalios apsaugos – rinkitės kontraceptinį pleistrą ar žiedą. Šie kontraceptikai yra ilgalaikiai, jums nereikės kankintis dėl užmaršumo, kaip kad geriant piliules.

Naujieji kontraceptikai - pleistras ir žiedas – veikia taip pat kaip ir piliulės, tačiau jie sukels mažiau rūpesčių. Juos reikia pakeisti kartą per tris savaites.

Jei jūs norite ypač ilgai apsaugančių nuo pastojimo kontraceptikų, turite stabilius lytinius santykius, artimiausiu metu neplanuojate turėti vaikų – rinkitės implantus ar spiralę. Tai ypač efektyvios bei praktiškos kontraceptinės priemonės.

Implantai ir spiralės idealiai tinka neturinčioms laiko moterims bei toms, kurios nori padaryti kelių metų pertrauką tarp nėštumų. Tai yra ilgalaikiai kontraceptikai. Kai nuspręsite, kad norite pastoti, paprasčiausiai paprašykite savo gydytojo, kad pašalintų implantus ar spiralę.

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą: