Odo vėžys

Liaudies medicinos liga

Pastaruoju metu visame pasaulyje sparčiai didėja sergamumas odos vėžiu. Moterys piktybiniais odos navikais suserga du kartus dažniau nei vyrai. Odos vėžio galima išvengti, ypač svarbi šios ligos profilaktikai yra apsauga nuo žalingų ultravioletinių saulės spinduliai (UV).

Kasdien naudokite įvairius preparatus nuo saulės nudegimo. Dažniausiai apsaugas nuo saulės naudojame tik gulėdami paplūdimyje, tačiau to nedarome kasdienėje veikloje: eidami į darbą, sportuodami lauke ar tiesiog išėję pasivaikščioti nesisaugome nuo saulės ir kenksmingų UV spindulių. Netgi apniukusią, lietingą dieną nuo 20 iki 30% UV spindulių prasiskverbia pro debesis. Nepaisant ar saulėta lauke, ar lietinga, naudokite apsisaugojimo priemones nuo kenksmingos saulės kasdien.

Naudokite preparatus nuo saulės teisingai. Įsitikinkite, kad jūs naudojate pakankamą kiekį apsauginių priemonių visam kūnui. Storai užsitepkite apsaugine priemone prieš 30 minučių einant į lauką. Nepamirškite pasitepti ir lūpų, rankų, ausų ar nosies. Pakartotinai užsitepkite kas dvi valandas per dieną. Degindamosios paplūdimyje atminkite, kad vanduo susilpnina SPF (apsaugos nuo saulės faktorių).

Stebėkite laikrodį. UV spinduliai stipriausi ir kenksmingiausi tarp 10 ir 16 val. Jei jūs šiomis valandomis esate lauke, stenkitės kuo daugiau laiko praleisti pavėsyje, po paplūdimio skėčiu ar dideliu lapuotu medžiu.

Dėvėkite skrybėlę plačiais kraštais. Įsigykite skrybėlę 5 – 7 cm pločio kraštais. Tokie galvos apdangalai apsaugo nuo saulės jūsų veidą, ausis, kaklą ir galvos odą bei 10% sumažina riziką susirgti odos vėžiu.

Išsirinkite tinkamus saulės akinius. Nusipirkite tokius saulės akinius, kurie sumažina akinančios saulės šviesos poveikį, be to, jie taip pat turi būti su UV filtru. Akiniai su platesniais bei didesniais stiklais apsaugos ir trapią odą aplink jūsų akis.

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą: