Plaukų slinkimas

Liaudies medicinos liga

Jums pasirodė, jog po šukavimosi šukose liko per daug plaukų? Milijonai žmonių pasaulyje kenčia nuo niekuo nepaaiškinamo plaukų slinkimo.

Dažnai ši gan pastebima (o kartais krentanti į akis) problema yra kokių nors vidaus organų ligų arba medžiagų apykaitos sutrikimų požymis. Tik jūsų dermatologas gali nustatyti ligą, paskirti tinkamą gydymą ar nukreipti pas reikiamą specialistą. Yra maždaug 30 ligų, dėl kurių gali pradėti slinkti plaukai. Aptarsime kai kurias ligas ir vaistus, kurie gali sukelti plaukų slinkimą ar sutrikdyti jų augimą.

Virškinimo sutrikimai

Milijonai žmonių laikosi įvairiausių dietų, kad tik numestų nereikalingą kilogramą ir sumažintų apimtis. Tai dažnai sukelia virškinimo sutrikimus. Labiausiai paplitę – anoreksija ir bulimija – gan pastebimai paveikia plaukų būklę. Tačiau net ir nesant virškinimo sutrikimų dietos gali sukelti baltymų, mikroelementų ir vitaminų trūkumą, o tai priverčia organizmą taupyti aminorūgštis ir kitas medžiagas, todėl jų negauna plaukai (vidaus organai kur kas svarbesni). Dėl tokio "taupymo" akivaizdžiai sumažėja plaukų ir pablogėja jų kokybė. Neretai tuo pačiu padidėja plaukuotumas ant skruostų ir pasmakrės.
Plaukų slinkimas virškinimo sutrikimų turintiems žmonėms dažnai būna toks pats kaip ir sergantiesiems anemija ar organizme trūkstant geležies.

Skydliaukės ligos

Plaukų slinkimas gali būti tiek hipertirozės (padidėjusios skydliaukės aktyvumo), tiek ir hipotirozės (per mažo skydliaukės aktyvumo) požymis. Pirmuoju atveju plaukai išslenka atskiruose galvos plotuose (židininė alopecija), kai tuo tarpu likę plaukai yra normalios būsenos. Hipotirozės atveju viso kūno plaukai tampa sausi ir šiurkštūs, jie išslenka židiniais, be to, gali iškristi blakstienos ir antakiai.

Norint nustatyti skydliaukės ligas būtina atlikti specialius tyrimus. Dažniausiai skydliaukės ligų sąlygotas plaukų slinkimas išnyksta išgydžius skydliaukės ligą.

Hormonų pusiausvyros sutrikimai

Dažnai plaukų slinkimą (ypač moterims) sukelia hormonų pusiausvyros sutrikimai. Jei moters organizme padaugėja vyriško hormono androgeno, tuomet ant kaktos ir pakaušio ima retėti plaukai. Retais atvejais ji gali visiškai nuplikti.
Pacientėms, kurioms pasireiškia "vyriškas" nuplikimas, skiriamas gydymas hormonais stebint hormonų kiekio kitimą. Deja, šiais atvejais nelengva išgydyti plaukų slinkimą. Kartais, net sunormalizavus hormonų kiekį, plaukai visiškai neatauga.

Chemoterapija

Nuplikimas – neišvengiamas pašalinis chemoterapijos, taikomos navikų gydymui, poveikis. Taip nutinka todėl, kad chemoterapiniai vaistai stabdo ląstelių dalinimąsi plaukų folikuluose. Kartais netenkama net 90proc. galvos plaukų. Tačiau užbaigus priešnavikinį gydymą plaukai greitai atauga.

Psichosocialinės plaukų slinkimo priežastys

Psichosocialinės problemos gali tapti plaukų slinkimo priežastimi tiek moterims, tiek ir vyrams. Ypač kenčia moterys – netekus plaukų sutrinka kasdienis jų gyvenimas, jos ima abejoti savo patrauklumu, kompleksuoja. Kai kurios nenatūraliai atlošia atgal galvą, kad pašnekovas nepamatytų, jog ant jų viršugalvio mažai plaukų. Tokių pacienčių gydymas ne visuomet padeda pašalinti psichosocialines problemas ir pagerinti jų gyvenimo kokybę.

Bet kokiu atveju būtina kuo greičiau išsiaiškinti plaukų slinkimo priežastį ir pradėti gydymą, kol procesas nepažengė per toli ir nesukėlė dar didesnių fizinių ir psichologinių pasekmių.

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Canas
I have a huge problem with hair loss, I'm using grapefruit oil and hope it helps. I love playing game on duck life.
Antonio
Čia norėčiau apie mokytojų nusišnekėjimus parašyt Literatūros myotkoja, interpretuodama kūrinį, paaiškino mums, kad briedis yra grobuonis.O fizikos myotkojas, pasakodamas apie tempimą-gniuždymą, paatviravo: na prisipažinkim, kad namie mes visi kartais patampom ;)Dzix.
Rita
O man nepadeda niekas,naudojau ir Prokapil,o kiek tepusi jau esu ir naminiu ir dar visokiu tepalu.Pirmiausia reikia zinoti priezasti nuo ko slenka,o kaip suzinoti,kad net gydytojai neranda.Ka darysi,nesioju peruka ir tiek.
mama
Man labai padejo adatines mezoterapijos proceduros nuo plauku slinkimo+sampunas, kaip testinis produktas prie proceduru.Adatine mezoterapija dekinga tuo,kad galima suvesti augalines kilmes produktus(aktualu zindancioms mamoms).
as
Galiu patarti, kad yra labai veiksminga nauja priemone PROKAPIL ampules. Man rekomendavo mano odos gydytoja ir tikrai isitikinau, kad ji man padeda. Butent svarbu, kad sias ampules galima naudoti ir nestumo ir zindymo metu, nes veikliuju medziagu neisisavina organizms, taigi kudikiui jokio paveikio nebus. Isigijau Universiteto vaistineje. Sekmes ir Jums

Daugiau komentarų