Horo >> Horoskopai >> Straipsniai

Astrologiniai ciklai 3

2012 02 04 autorius: Astroguide.ru, Freedigitalphotos nuotr.
Astrologiniai ciklai

Žvaigždėtas dangus – būrimo priemonė, kuria gali pasinaudoti kiekvienas. Atidžiai stebint dangų nesunku nusakyti orą, metų laikų kaitą, potvynių aukštį.

Juk visi procesai gamtoje cikliški: niekas nesuabejos, kad Saulė valdo augalų gyvenimą, o Mėnulis – moters menstruacinį ciklą. Akivaizdu, kad gamtoje egzistuoja ir tokie procesai, kurių vystymosi ciklas neapsiriboja vieneriais metais. Šių procesų fazes patogu stebėti vadovaujantis planetomis, kurios sukasi aplink Žemę lėčiau nei Mėnulis, Venera ar Merkurijus. Ir ar verta atkakliai priminti, kad iš tikrųjų šios planetos apskritai sukasi ne apie Žemę, o apie Saulę? Kad jos pernelyg toli nuo Žemės kad kaip nors paveiktų mūsų planetoje esantį gyvenimą? Svarbiausia – kad mažiausiai tris paskutinius tūkstantmečius jų judėjimą stebėję žmonės sukaupė daug informacijos apie gamtos ciklus, kurių trukmė sutampa su planetų sukimusi. Šių stebėjimų pagrindu galima tiksliai prognozuoti daugelį pagrindinių žemės gyvenimo tendencijų. Kaip tik to ir imasi astrologija – mokslas arba menas prognozuoti ateities įvykius remiantis planetų ir žvaigždžių judėjimu.

Mėnulio ciklas

Mėnulis – pati ryškiausia ir didžiausia nakties danguje matoma planeta (astrologijoje Mėnulis laikomas planeta, vert. past.). Žmonės jį stebi nuo neatmenamų laikų, todėl Mėnulio sukimosi aplink Žemę ciklas (27 dienos, 7 valandos ir 43 minutės) išstudijuotas nuodugniausiai. Ypač detalios žinios šiuo klausimu pateikiamos arabų, indų ir kinų astrologų darbuose.

Europos astrologinė tradicija labiau orientuota ne į Mėnulio sukimosi aplink Žemę periodą, o į vadinamąjį sinoidinį mėnesį, t.y. periodą tarp dviejų jaunačių. Jaunaties metu Mėnulis atsiduria vienoje linijoje su Saule (arba, kaip sako astrologai, susijungia su Saule). Mėnulis atspindi Saulės šviesą į Žemės pusę ir todėl jo nesimato žiūrint iš pačios Žemės. Sinoidinis mėnuo trunka 29,53 paras ir visas Mėnulio fazes galima stebėti plika akimi. Pirmoje mėnesio pusėje mėnulio ciklas palaipsniui auga, per mėnesio vidurį pasiekia maksimalių apimčių (pilnatis), o tada pradeda palengva mažėti, kol visai išnyksta.

Žinoma, kad sinoidinis mėnuo atitinka pilną moters lytinio aktyvumo ciklą. Mažiau žinoma, kad tą patį galima pasakyti ir apie vyrus. Žmogaus organizmo hormoninis aktyvumas paklūsta mėnulio ritmui, kas leidžia gana tiksliai nusakyti tam tikras žmogaus elgesio ypatybes skirtingomis Mėnulio fazėmis.

Pilnatis ir jaunatis tradiciškai laikomos nepalankiomis dienomis bet kokiems reikalams, ypač kūdikio pradėjimui. Su šiomis dienomis susiję psichikos ligų paaštrėjimai, depresijos ir nerviniai sutrikimai. Augantis mėnulis (pirmoji mėnesio pusė) simbolizuoja proveržį ir augimą, dylantis – brandą ir vytimą.

Saulės ciklas

Saulės ciklas, arba paprasčiausi metai, – sezonų kaitos ir augalų vegetacijos ciklas. Tiksli jo trukmė – 365, 24222 paros – buvo nustatyta gana vėlai, tik antrojo tūkstantmečio po Kristaus pabaigoje. Nors tai padaryti mėginta taip seniai, jog manoma, kad būtent mėginimai apskaičiuoti tikslų Saulės metų laiką ir davė impulsą susikurti astronomijos ir astrologijos mokslams.

Astrologiniai metai prasideda nuo Saulės pakilimo į pirmąjį laipsnį – Avino sektorių (kovo 20 arba 21 dienomis). Astrologai suteikia daug reikšmės 12 Saulės metų fazių – Zodiako mėnesiams. Manoma, kad Zodiako mėnuo, kurio metu gimė žmogus, lemia jo charakterio ypatumus (o jau charakteris savo ruožtu – ir likimą). Kiekvienas iš 12 Zodiako ženklų turi jam būdingiausias savybes:

Avinas (kovo 21-balandžio 19): veikia agresyviai, impulsyviai, iniciatyviai. Suteikia daug jėgų, narsos, kovinės dvasios. Siejamas su energijos proveržiu, pertekliaus troškimu, nestabilumu, judrumu, vaisingumu. Atstovauja jaunystę, atsinaujinimą, progresą ir prieštaravimus.

Jautis (balandžio 20-gegužės 20): veikia harmoningai, pagrįstai, užtikrintai. Suteikia svorio, ištvermės, žemiško atkaklumo. Tai pasąmoninių procesų poveikio ženklas. Nurodo į materiją, esminius jausmus ir troškimus. Tai žemiškojo rojaus ženklas, Atstovauja ateities viltis ir perspektyvas.

Dvyniai (gegužės 21-birželio 21): veikia greitai, sumaniai, įvairiapusiškai. Suteikia gebėjimą prisitaikyti, protą, gražbylystę, išraišką. Nurodo dalinimąsi, veiklos pradžią, atstovauja minties jėgą.

Vėžys (birželio 22-liepos 22): veikia emocionaliai ir palaikančiai. Suteikia galimybę saugoti paslaptis, užkirsti kelią slaptiems jausmams ir ketinimams. Nurodo į laisvės apribojimą, vienatvę, sąžinės prabudimą ir ilgą, lėtą pasiruošimą. Atstovauja griovimą ir gimimą.

Liūtas (liepos 23-rugpjūčio 22): veikia šlovingai ir galingai, siekia dominuoti. Suteikia išdidumo, jėgų, valdingumo ir gebėjimą paslaptį paversti realybe. Nurodo į valdovus, tėvą, sėkmę, triumfą; tačiau taip pat į blaškymąsi, polinkį slopinti, didybės maniją. Atstovauja žemiškąją valdžią.

Mergelė (rugpjūčio 23-rugsėjo 22): veikia rūpestingai ir kukliai, siekia teisingumo. Suteikia šaltą protą, švaros pomėgį, gebėjimą tvarkyti praktinius reikalus. Nurodo šventumą, tyrumą, laukimą, pažadus ir potencialą. Atstovauja transformacijai pasirengusią materiją.

Svarstyklės (rugsėjo 23-spalio 22): veikia racionaliai ir sąžiningai, pasveria alternatyvas. Suteikia saiko jausmą, eleganciją, meilę grožiui; tačiau taip pat ir neryžtingumą, poreikį kam nors paklusti. Nurodo teismą, tribunolą, procesą. Atstovauja priešingybių vienovę.

Skorpionas (spalio 23-lapkričio 21): Veikia intensyviai, aistringai ir slapta. Tai nuodai ir vaistai, karčios emocijos ir aistrų kraštutinumas, neištikimybė, mirtis ir atgimimas. Nurodo visa, kas slapta, į visų dalykų pabaigą, bet taip pat ir į paslaptį bei nušvitimą. Tai transformacijos ženklas.

Šaulys (lapkričio 22-gruodžio21): veikia kilniai, idealistiškai, su entuziazmu. Suteikia įkvėpimą, tiesumą ir skvarbumą. Nurodo turtus, optimizmą, gebėjimą įtikinėti. Atstovauja evoliucines permainas.

Ožiaragis (gruodžio 22-sausio 19): veikia metodiškai ir autoritetingai. Suteikia apdairumo, apsisprendimo, kantrybės; tačiau taip pat ir baugštumo bei šykštumo. Nurodo į viską, kas šalta, lėta, užspausta. Tai velniško melo ir vaisingumo ženklas.

Vandenis (sausio 20-vasario 18): veikia objektyviai, komunikatyviai ir demokratiškai. Suteikia aiškaus proto ir gebėjimo megzti ryšius. Nurodo tekančius vandenis, srovę, bendravimą, keliones. Atstovauja sąmonės ir pasąmonės sąjungą.

Žuvys (vasario 19-kovo 20): veikia jausmingai, pasyviai, lyg sapne. Suteikia išsiblaškymo, gilių intravertiškų savybių, susijusių su giluminiais pasąmonės procesais; taip pat ir netvarkingumo, emocinio jausmingumo. Nurodo vaisingumą, pasiekimus, taiką ir amžinąjį sugrįžimą.

Merkurijus ir Venera

Kadangi Merkurijaus ir Veneros orbitos driekiasi Žemės orbitos viduje, šių planetų judėjimas dangumi neatrodo toks tolygus. Daug metų šias planetas stebėję žmonės nutarė, kad šių planetų judėjimo ritmas maždaug atitinka intelektualinę ir emocinę gyvenimo sferas.

Marso ciklas

Marso ciklas trunka apie 22 mėnesiuis, arba, kaip priimta skaičiuoti praktiškai, 2 metus. Tai daugelio natūralių medžiagų visiško suirimo ciklas, taip pat idealus bandomasis laikotarpis bet kokia idėjai, planui, pradžiai. Kaip žinia, kiekviena iliuzija išsisklaido per dvejus metus. Be to, tas sūrusis pūdas druskos, taip dažnai minimas liaudies patarlėse, kurį neva reikia suvalgyti su žmogumi, kad jį gerai pažintum, kaip tik ir apskaičiuotas maždaug tokiam laikui.

Jupiterio ciklas

Jupiterio ciklas lygus maždaug 12 metų. Per tą laiką Žemėje visiškai pasikeičia mada, ideologija, estetika ir idealai. Tačiau nevertėtų manyti, kad šios permainos itin radikalios. Keičiasi tik išoriniai įvykių aspektai, o vidiniai dėsniai išlieka nepakitę. Revoliuciją keičia stabilizacija, stabilizaciją – sąstingis, sąstingį – iširimas, o dar po 12 metų jau ir subręsta nauja revoliucija.

Jupiterio ciklą geriausiai išstudijavo kinų astrologai. Jie tyrė kiekvienus šio ciklo metus ir užfiksavo tam tikrus bendrus dėsnius, leidusius spręsti ne tik apie visuomenės vystymosi ypatumus, bet ir apie tipiškas žmonių, gimusių tam tikrais metais, charakterio ypatybes. Jų tyrimų medžiaga pas mus, Vakaruose, žinoma kaip kinų Zodiakas, kadangi kiekvieni iš 12 Jupiterio ciklo metų pavadinti vieno iš 12 gyvūnų vardu. Toliau pateikiame trumpas kinų Zodiako gyvūnų charakteristikas, kas jų „draugai“, o kas – „priešai“.

Žiurkė: greita, išmintinga, protinga, prisitaikanti, kupina žavesio ir prabangos, gudri, slapukė, godi, pasirūpina atsargomis.
Draugai: Drakonas, Beždžionė.
Priešas: Arklys.
Metai: 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008.

Jautis: Darbštus, ištvermingas, sąžiningas, atviras, patikimas, atkaklus, niūrus, ribotas, nekantrus.
Draugai: Gyvatė, Gaidys.
Priešas: Ožka.
Metai: 1901. 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009.

Tigras: drąsus, kupinas entuziazmo, narsus, dinamiškas, optimistiškas, sėkmingas, pareigingas, taip pat impulsyvus, nepaklusnus, ūmus.
Draugai: Arklys, Šuo.
Priešas: Beždžionė.
Metai: 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010.

Triušis (taip pat Kiškis, Katinas): kuklus, išmintingas, paklusnus, įžvalgus, rūpestingas, subtilus, konservatyvus; klastingas, godus, besiblaškantis, piktybiškas, linkęs į snobizmą.
Draugai: Ožka, Kiaulė.
Priešas: Gaidys.
Metai: 1903, 1915, 1927, 1939, 1951,1963,1975,1987,1999.2011.

Drakonas: originalus, energingas, dosnus, drąsus, tiesmukas, kupinas entuziazmo, prisitaikantis, kūrybingas; įkyrus, netaktiškas, pagiežingas, skubotas, nenuspėjamas.
Draugai: Žiurkė, Beždžionė.
Priešas: Šuo.
Metai: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012.

Gyvatė: įžvalgi, subtili, atsargi, skvarbu, užjaučianti, išdidi, valdinga, tingi, pikta, šalta, savininkiška.
Draugai: Gaidys, Jautis.
Priešai: Kiaulė.
Metai: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013.

Arklys: gyvybingas, darbštus, populiarus, nepriklausomas, draugiškas, sugyvenamas, kupinas entuziazmo, ištvermingas; egoistiškas, garbėtroška, nekantrus, neramus, tiesmukas.
Draugai: Tigras, Šuo.
Priešas: Žiurkė.
Metai: 1906, 1918, 1930, 1942.1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014.

Ožka (arba Avis): artistiška, kultūringa, švelni, inteligentiška, jausminga; besiblaškanti, savimyla, priklausoma, nepatikima, silpnavalė.
Draugai: Triušis ir Kiaulė.
Priešai: Jautis ir Šuo.
Metai: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015.

Beždžionė: energinga, permaininga, išradinga, išmintinga, gebanti įtikinti, linksma; gudri, paviršutiniška, melagė, įžūli, pašaipi, priekabi.
Draugai: Drakonas ir Žiurkė.
Priešas: Tigras.
Metai: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016.

Gaidys: ryškus, garsus, lankstus, drąsus, aistringas, padeda žmonėms, punktualus, verslus; garbėtroška, grubus, pagyrūnas, agresyvus, valdingas.
Draugai: Jautis, Gyvatė.
Priešas: Triušis.
Metai: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017.

Šuo: rūpestingas, neegoistiškas, atsidavęs, dosnus, kuklus, giliamintiškas; baikštus, pesimistiškas, nervingas, skeptiškas, neryžtingas.
Draugai: Tigras, Arklys.
Priešai: Drakonas, Ožka.
Metai: 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018.

Kiaulė (arba Šernas): budri, atvira, namisėda, turi estetinį suvokimą, kruopšti, miela, neįkyri; materialistė, paviršutiniška, naivi, tingi, užsispyrusi, godi.
Draugai: Triušis, Ožka.
Priešas: Gyvatė.
Metai: 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971,1983, 1995, 2007, 2019.

Beje, nepamirškite, kad kinų metai prasideda sausio pabaigoje arba vasario pradžioje. Be to, kiekvieni metai turi papildomų ypatumų.

Saturno ciklas

Saturno ciklas trunka maždaug 29,5 metus arba, suapvalinus, 30 metų. Į šį ciklą sutelpa daugumos šiltakraujų gyvūnų gyvenimo trukmė: mažai kurie jų dukart išvysta Saturną toje pačioje vietoje.

Pasak senovės arabų legendos, Alachas skyrė po 30 metų gyvenimo visiems gyviems padarams – žmogui, jaučiui, šuniui ir beždžionei. Bet visi gyvūnai pusės savo amžiaus trukmės atsisakė dėl žmogaus. Todėl žmogus dabar 30 metų gyvena kaip žmogus, paskui 15 metų dirba kaip jautis, 15 metų saugo savo gėrybes kaip šuo ir galiausiai pavirsta plika, kvaila beždžione.

Šioje legendoje išties esama tiesos. Žmogui kiekvienas trisdešimtmetis ženklina galutinį perėjimą iš vienos amžiaus grupės į kitą. Sulaukę trisdešimties suvokiame, kad jau nesame jauni, sulaukę 60 susitaikome su neišvengiama senatve.

Vidinės Saturno ciklo gradacijos nėra gerai išstudijuotos, kadangi ši planeta juda labai lėtai ir netolygiai – visai taip pat, kaip vyksta ir psichologinis žmogaus brendimas. Be to, 140 dienų kiekviename cikle ši planeta juda atgal, o dar 10 dienų ji stovi vietoje – bent jau taip atrodo žiūrint iš Žemės. Atitinkamos analogijos peršasi savaime.

Marsas, Uranas, Plutonas

Tolimesnių planetų ciklai praktiškai neištyrinėti, kadangi jie apskritai žmonijai žinomi visai neseniai. Manoma, kad Urano ciklas sutampa su liaudies masių aktyvumu, Neptūno ciklas – su vandens apykaita atmosferoje, o Plutono – su tektoninio žemės plutos aktyvumo ritmu. Tačiau daryti vienareikšmiškas išvadas kol kas ankstoka.

Precesija

Precesijos periodas trunka 72 metus, jis gerai išstudijuotas Vakarų astrologijoje. Per šį laiką dangaus skliautas „pasisuka“ vienu laipsniu į kairę ir pastabus tyrinėtojas gali užfiksuoti, kad Saulė pakyla jau greta kitos žvaigždės, o gal ir kito žvaigždyno. Precesija lemia tai, kad Zodiako ženklai, iš pradžių sutapę su bendravardžiais žvaigždynais, po truputėlį pasislenka į kairę ir ima su jais nebesutapti. Precesijos periodas sutampa su vidutiniška žmogaus gyvenimo trukme. Todėl mistikai mirtį sulaukus 72 metų laiko astrologiškai nepriekaištinga.

Astrologinė era

Itin daug reikšmės Vakarų astrologijoje teikiama periodui, per kurį žvaigždžių skliautas pasisuka 30 laipsnių. Šis periodas vadinamas astrologine era (arba pasaulio epocha) ir manoma. Kad jis lygus maždaug 2050 metų. Ši era pavadinama to žvaigždyno, kuriame kyla Saulė per pavasario lygiadienį (kovo 21), vardu.

Praeita epocha buvo Žuvų. Dabartinė – Vandenio. Manoma, kad astrologinių erų kaita reiškia ir radikalius pokyčius visos žmonijos istorijoje, o ateinanti civilizacija daugeliu atvejų sutaps su tam žvaigždynui, kuriame atsiduria pavasario lygiadienio taškas (mūsų atveju – Vandenio), priskiriamomis charakteristikomis.
 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti
horse racing sports betting
Excellent to the point article and news.. Well appreciated, My sites: horse racing bet calculator
Deniz
Įdomus skaitymas. Ačiū. Beje, aš esu Avinas. Kai kurie žmonės mane apibūdina kaip dream about alien arba nepažįstamąji.
menuliokalendorius weebly com
Puikus straipsnis.

Daugiau komentarų