Horo >> Horoskopai >> Straipsniai

Inhaliacijos peršalus: 4 paprasti receptai 2

2012 02 22 autorius: Horo.lt, flickr.com nuotr.
Inhaliacijos peršalus: 4 paprasti receptai

Inhaliacijos peršalus – vienas iš populiariausių metodų, gydant slogą ir kosulį. Ir naudinga kvėpuoti ne tik virš virtų bulvių su luobele! Iš tikrųjų inhaliacijos receptų yra tikrai daug – o čia pateiksime keturis pačius paprasčiausius ir efektyviausius būdus.


Inhaliacijų nuo slogos stipriosios pusės

Vienas inhaliacijų nuo slogos nauda yra ta, kad tai vienas iš švelniausių ir delikačiausių būdų gydant peršalimą. Inhaliacijos veikia lokaliai, kvėpavimo takuose, nekliudydamos kitų organizmo sričių. Esant slogai inhaliacijos naikina virusus, taip pat lengvina kvėpavimą, valo bronchus, nosį ir plaučius. Inhaliacijoms galima naudoti tiek ir šiuolaikinius inhaliatorius, tiek ir priemones, kurias turime virtuvėje – įprastą puodą ir rankšluostį.


Inhaliacijos su eteriniais aliejais

Inhaliacijoms nuo peršalimo galima naudoti įvairius aliejus, o vienas efektingiausių – tai eukalipto eterinis aliejus. Užtenka vos keleto lašų į arbatinuką, užpilkite juose vandeniu, į arbatinuko „nosį“ įkiškite susuktą popieriaus lapelį. Per tokią tūtelę nosimi įkvėpkite gydomuosius eukalipto garus – jie išvalys kvėpavimo takus ir sumažins varvėjimą iš nosies.


Inhaliacijos su pušų pumpurais

Paruošimui imkite 3-4 šaukštus pušų pumpurų (geriausiai, jei surinkote jas patys, tačiau galima nusipirkti ir vaistinėse) ir virkite ant mažos ugnies apie 15 minučių. Kvėpuokite burna virš gauto nuoviro. Šis inhaliacijos tipas valo bronchus ir leidžia atsikratyti kosulio.


Inhaliacijos su soda

Litre verdančio vandens ištirpdykite 4-5 šaukštus valgomosios sodos. Kvėpuoti reiktų paeiliui – tai nosimi, tai burna. Kadangi ši inhaliacija puikiai padeda vienu metu atsikratyti ir slogos, ir sumažina klampumą bronchuose.


Svogūno inhaliacija nuo gerklės skausmo ir kosulio

Paruoškite košę iš svogūno (galite sumalti virtuviniu kombainu) ir nuspauskite ją per marlę. Gautas svogūno sultis būtina atskiesti verdančiu vandeniu 1:10. Šią inhaliaciją reiktų kvėpuoti arba virš puodo užsidengus rankšluosčiu, arba naudojant inhaliatorių. Bet kokiu atveju efektas bus tikrai teigiamas.

Atminkite, kad esant slogai inhaliuotis reiktų kas 3-4 valandas, geriausiai valandą po maisto. Jei norite inhaliacijomis išsigydyti slogą – kvėpuokite pro nosį, jei procedūra skirta atsikratyti kosulio ar gerklės skausmo – kvėpuokite per burną. Kad inhaliacija suteiktų maksimalų rezultatą, nesiblaškykite ir nekalbėkite su kitais, nežiūrėkite televizoriaus – susikaupkite ties gydymu. Kol inhaliacijos kursas nepasibaigęs, patartina mesti rūkyti, nes nikotinas neigiamai veikia kvėpavimo takus ir gydymas būna bergždžias, o gydymo medžiagos neįsisavinamos.

Jei laikysitės šių ne itin sudėtingų taisyklių, inhaliacija garantuotai padės jums įveikti peršalimą – slogą, kosulį, gerklės skausmą ir užgulusią nosį.
 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti
mma betting tips
We have a site for sports games. You must be interested. mma betting tips
Rimas
inhaliacijos gerai, bet sudėtingesniais atvejais vien rankšluosčio ir puodo vandens nepakanka.. yra ir prietaisų, kurie ne tik inhaliacijai skirti, bet ir pvz patalpų orą pagerina. Daugiau paskaitykit straipsnyje "kvepuok lengvai - inhaliacija kas tai" (pakopijuokit pavadinimą į google ir rasit).

Daugiau komentarų