Bronchitas

Liaudies medicinos liga

 Bronchitas – bronchų gleivinės uždegimas. Daugiausia juo sergama vėlyvą rudeni, žiemą, pavasarį. Ūminį bronchitą dažniausiai sukelia virusai, rečiau kiti mikrobai, cheminiai, fiziniai ir alerginiai veiksniai. Jis taip pat gali prasidėti sergant kai kuriomis kitomis ligomis (pvz., gripu). Dažniausiai bronchitu susergama, kai sumažėja organizmo, ypač kvėpavimo takų, atsparumas. Tą atsparumą mažina rūkymas, dulkėta darbo ar buities aplinka, peršalimas, alkoholis. Ligonis karščiuoja, sloguoja, užkimsta, gali skaudėti gerklę. Pagrindinis simptomas – kosulys, kuris iš pradžių esti sausas, varginantis, vėliau pasidaro drėgnas. Lėtinį bron­chitą atsirasti skatina rūkymas. Bronchitas laikomas lėtiniu, jei per dvejus metus ligonis mažiausiai po tris mėnesius kasmet kosti ir skrepliuoja.

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Fetter
Iš pateiktos informacijos matyti, kad bronchitas yra rimta kvėpavimo takų liga, kurią sukelia įvairūs veiksniai, daugiausia virusai. Šia liga dažniausiai susergama per šaltąjį metų laikotarpį, kai organizmo atsparumas sumažėja dėl įvairių priežasčių, tokių kaip rūkymas, dulkėta aplinka ar peršalimas. templates
financecajole
Dėkojame, kad pranešėte apie šį įrašą; Man labai patiko ją skaityti penalty kick online. Daugeliu atvejų aš skaitau trumpesnes esė ir išsamiai nagrinėju autoriaus motyvus, kaip tai dariau su šiuo konkrečiu rašiniu.

Daugiau komentarų