Tonzilitas

Liaudies medicinos liga

 Tonzilitas – viena dažniausiai varginančių ligų. Tai ūminė viso organizmo liga, kuri vietiškai reiškiasi gomurio tonzilių, arba migdolų uždegimų. Ūminiu tonzilitu, arba angina, užsikrečiama per orą arba tiesioginio kontakto būdų Užsikrėtus inkubacinis periodas gali būti labai įvairus. Kartais susergama praėjus vos kelioms valandoms, tačiau pirmieji ligos požymiai gali išryškėti ir po trijų ar net keturių dienų nuo užsikrėtimo. Susirgus ūmine angina, staiga iki 38-40 °C padidėja temperatūra, pradeda skaudėti galvą, pabrinksta gerklės limfmazgiai, vargina prasta savijauta, stiprus gerklės skausmas, ypač sustiprėjantis ryjant.
Kai angina dažnai kartojasi arba kai dėl kurios nors priežasties pasunkėja alsavimas per nosį, gali prasidėti lėtinis tonzilitas, kuris reiškia­si nuolatiniu gomurio tonzilių uždegimu – įtakos jam atsirasti turi ir susilpnėjęs organizmo atsparumas, alerginės reakcijos. Sergančiuosius lėtiniu tonzilitu liga vargina periodiškai. Sergant šia liga organizme nuolat rusena infekcijos židinys, visą aiką prastai veikiantis organizmą. Tereikia nors kiek persišaldyti, ir liga vėl atsinaujina. Be to, infekcija lengvai gali išplisti į kitus organus, padarydama didžiulės žalos visam organizmui. Dažniausiai infekcija pažeidžia širdį ir inkstus, sukeldama sunkių komplikacijų.

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

fahadrgp
Tonzilitas yra tonzilių, kurios yra du apvalūs, išpūsti audinių gabalėliai, esantys gerklės gale iš abiejų pusių, uždegimas. Tonzilitą gali sukelti virusas, bakterijos ar grybelis. Tonzilitas dažniausiai suserga vaikai, tačiau gali pasireikšti ir suaugusiems. Žmonėms, kurių imuninė sistema silpna, gali išsivystyti rimtesnė tonzilito forma. Ūminis tonzilitas trunka tik vieną ar dvi savaites; lėtinis tonzilitas trunka ilgiau nei šis. vocal.media/beat/lag-ja-gale-lyrics-lata-mangeshkar-woh-kaun-thi vocal.media/beat/breathless-song-lyrics-shankar-mahadevan
jacobhue
Tonzilitas yra jūsų tonzilių, dviejų mažų, apvalių audinių gabalėlių abiejose gerklės pusėse, infekcija. Dauguma tonzilito priepuolių praeina minimaliu gydymo kiekiu. Bet jei sergate sunkiu tonzilitu, gali tekti kreiptis į gydytoją. Tonzilitas yra dažna vaikų liga, kuri paprastai suserga 3–4 kartus per metus. Suaugusiesiems tai yra daug rečiau nei vaikams. Tonzilito išvengti nepavyks, tačiau galite imtis veiksmų, kad išvengtumėte jo užsikrėtimo ir pagreitintumėte atsigavimą, jei juo susirgote: Dažnai plaukite rankas su muilu ir vandeniu bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, naudokite alkoholio pagrindu pagamintą rankų dezinfekavimo priemonę, kurioje yra bent 60 procentų alkoholio. Venkite liesti akis, nosį ar burną. Mikrobai plinta tokiu būdu.

Daugiau komentarų