Horo >> Apie sapnus >> Straipsniai

Mėnulio fazių įtaka sapnams 9

2015 05 27 autorius: Horo.lt
Mėnulio fazių įtaka sapnams

Mėnulio fazės turi įtakos ne tik gamtai, bet ir žmogaus sveikatai, netgi jo protinei veiklai. Taigi natūralu manyti, jog mėnulio fazė turėtų turėti įtakos ir sapnams.

 

Tačiau dauguma sapnų aiškintojų šiuo klausimu laikosi skeptiškos nuomonės: kol kas nėra pastebėta, kad mėnulis turėtų didesnės įtakos sapnų siužetams ar jų reikšmingumui. Pastebėta tik tai, jog per pilnatį sapnuotus sapnus žmogus geriau atsimena, ir apskritai tuo metu sapnuoja daugiau, nors įrodyta, jog pilnaties metu miegas būna kiek trumpesnis nei per kitas mėnulio fazes.

 

Tačiau šio fenomeno paaiškinimas – gana žemiškas. Pilnatis danguje – vadinasi, daugiau šviesos žemėje. Taigi dauguma žmonių dėl to miega kiek jautriau, naktį prabunda dažniau, net jei patys ir nespėja susivokti prabudę bei po kelių akimirkų vėl pasineria į sapnų karalystę.

 

Kaip tik tokie prabudimai leidžia geriau įsiminti, užfiksuoti sapnus. Jei žmogus nebūtų prabudęs – galbūt jo ką tik sapnuoto sapno įspūdžius pakeistų ar visiškai ištrintų kitas, naujesnis sapnas.

 

Taigi sapnai pilnaties metu veikiausiai nėra nei gyvesni, nei pranašingesni. Tačiau mūsų sąmonė – aktyvesnė, tada gali jų daugiau atsiminti ir išsiaiškinti.

 

Panašiai ir su dienos miegu. Užsnūdus diena neretai aplanko itin gyvi, vaizdingi sapnai, jų simboliai paprastai išsiaiškinami lengviau, sklandžiau. Taip yra ne todėl, kad sapnas buvo ryškesnis, o todėl, kad protas ir mąstymas išliko budresni.

 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti
Kenneth
Saule rašo:Kai pasižiūri kokį aukštuomenės kronikų žurnalą, atdoro, kad tos LABAI mažai, visos susirinkusios ten Negi jos nieko nevalgo per tuos furšetus, kad tokios kūdos visos?

Daugiau komentarų