Horo >> Liaudies medicina >> Straipsniai

Natūralūs vaistai rudeniui

2008 09 22 autorius: Ramunė KARALIŪNAITĖ
Natūralūs vaistai rudeniui
Rudens orai skatina peršalimą. Galime užbėgti ligai už akių, žinodami keletą paprastų gudrybių ir vartodami natūralias medžiagas.

Geriausi vaistai - vaistinėse? Tai žinome. Tačiau kartais padeda natūralios priemonės. Tik pasirodžius ligos simptomams, verta jas išbandyti - gal stipresnių vaistų ir neprireiks.

Vaistažolės, medus, net sriuba padeda pasveikti nuo daugelio ligų, o ypač nuo peršalimo. Kad gripas "nepaguldytų į lovą", visų pirma reikia nuo jo saugotis. O jei nepavyksta - gydytis natūraliomis medžiagomis ir tik po to kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Kad virusai nepultų

Nekalbėkite svetimu telefonu!

Jeigu kasdien valgote vaisių ir daržovių, esate daug atsparesnis virusams. Vaisiuose ir daržovėse daug vitaminų, jie stiprina imuninę sistemą ir neleidžia "pašaliečiams" jos griauti. Tačiau net ir labai daug prisivalgęs šių gėrybių, galite "įsileisti" organizmo priešą visiškai netikėtai.

Ar galite patikėti, kad netyčia paskambinę iš kolegos telefono galite užsikrėsti virusinėmis ligomis? Telefonai neretai būna nelabai švarūs, todėl į burną gali patekti virusų ir bakterijų. Nenustebkite, jei po tokių pokalbių susirgsite gripu ar susloguosite. Šio pavojaus išvengsite, jei peršalimo laikotarpiu bent kartą per savaitę nuvalysite telefono ragelį spiritu ar higienine servetėle.

Plaukite rankas!

Pasaulinės sveikatos organizacijos tyrimų duomenys rodo, kad žmonės rankas plauna vos kartą per dieną. Negalima taip! Pamenate, kaip vaikystėje močiutė kartodavo: "Prieš valgį ir po jo būtinai nusiplauk rankas." Rankų prakaite veisiasi bakterijos, bacilos ir virusai, kurie ir sukelia daugelį ligų, tarp jų ir peršalimą. Jei dažnai bendraujate su persišaldžiusiais žmonėmis, ypač atkreipkite dėmesį į rankų higieną. O ir šiaip nepamirškite jų plauti dažniau, nei kartą per dieną.

Prižiūrėkite burną

Saugokite savo burną nuo artėjančio gripo. Mat dažniausiai persišaldymo infekcijos į organizmą patenka pro burną ir nosiaryklę. Apsikrečiama, kai kas nors šalia kosti arba čiaudi ir netgi tada, kai valgoma paskubomis arba rankomis liečiama burna. Sunku patikėti? Bet tai tiesa. O kad išvengtumėte bakterijų patekimo, skalaukite burną šalavijų arbata arba propolio lašais.

Venkite sambūrių

Dažniausiai peršalimo ligomis užsikrečiama vietose, kur būna daug žmonių. Koncertų salės, teatrai, kavinės - tai tikri bakterijų židiniai. Specialistai pataria, siaučiant gripui, vengti tokių vietų, taip pat nesibučiuoti, nesiglamonėti, o nuo peršalusiųjų laikytis 1,5m atstumu. O geriausiai nuo užsikrėtimo apsaugo kaukės, kurias patartina dėvėti peršalusiems. Tiesa, jos kol kas labiausiai paplitusios Japonijoje.

Jei pajutote, kad peršalote

Sriuba nuo slogos

Gydoma sloga praeina per savaitę, o negydoma - per septynias dienas. Kad ligos simptomai mažiau vargintų, gydykitės labai paprastu būdu: visą savaitę kasdien valgykite... sriubą! Štai tos stebuklingai gydančios sriubos receptas: riebaluose pakepintą svogūną, petražoles, saliero šaknį ir morką užpilkite vandeniu ir virkite. Bebaigiant virti, dar įdėkite kubelį daržovių sultinio, čiobrelių, skiltelę sutrinto česnako ir truputėlį mairūno. Tokią sriubą valgykite karštą ir kvėpuokite jos garais.

Vanduo gydo

Senas ir tikrai šimtus kartų patikrintas būdas išvengti ligos, pajutus pirmuosius jos požymius. Jei peršalote, prisipilkite karšto vandens ir įberkite saują valgomosios druskos. Mirkykite kojas 15 minučių, paskui, sausai jas nušluostę, gulkitės į lovą. Tokios vonelės tinka ir nuo ilgesnio pasivaikščiojimo nuvargusioms ar skaudančioms kojoms.

Grynas oras

Kosulį galima gydyti cheminiais preparatais, vaistažolėmis ar arbata. Tačiau pati geriausia priemonė, padedanti įveikti kosulį, yra grynas oras. Kai daugiau laiko praleisite lauke, bronchai sustiprės ir kosulys nebevargins. Tad kasdien bent porą valandų praleiskite lauke, o sugrįžę į namus išgerkite karštos čiobrelių arba liepžiedžių arbatos. Kosulys palengvės, o gal ir visai pradings. Ir be jokių vaistų!

Medus - visagalis!

Medus gydo ne tik nuo streso. Tai pirma priemonė, pajutus peršalimo požymius. Galite dėti jo į arbatą, į karštą pieną arba tiesiog valgyti vieną. Tai natūraliausia ir paprasčiausia priemonė, kai prasideda gerklės skausmas ir kosulys.

 
Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti