Horo >> Apie asmenybes >> Straipsniai

Numerologija – kas tai? 4

2015 10 21 autorius: Horo.lt
Numerologija – kas tai?

Numerologija – iš senovės mus pasiekęs ezoterinis mokslas apie skaičius, neretai dar vadinamas skaičių magija. Tiesa, pats mokslas kur kas artimesnis astrologijai, nei tikrajai magijai.

 

Pagrindinis numerologijos principas – visi daugiaženkliai skaičiai gali būti supaprastinami į skaitmenis nuo 1 iki 9, kurie ir atitinka tam tikras okultines charakteristikas, darančias įtaką žmogaus gyvenimui.

 

Kitaip tariant, už kiekvieno vienaženklio skaičiaus slypi tam tikros savybės, sąvokos, pavidalai. Kadangi abėcėlės raidės gali turėti savo skaitmenines išraiškas, susijusias su jų eilės numeriu, bet kokį žodį taip pat galima paversti skaičiumi ir atlikti su juo tokias pačias numerologines operacijas, kaip ir su skaičiais, skaitmenimis, datomis.

 

Numerologija, kaip ir astrologija, padeda nustatyti charakterį, įgimtus gabumus ir polinkius, stipriąsias ir silpnąsias puses, numatyti ateitį, įžvelgti palankiausią ir netinkamiausią metą tam tikriems veiksmams, įvykiams, sprendimams. Numerologija gali padėti išsirinkti partnerį – tiek verslo, tiek gyvenimo.

 

Sunku pasakyti, kada būtent atsirado numerologija. Senovės Indijoje, Egipte, Graikijoje, Romoje, Babilone ji nebuvo traktuojama kaip atskiras mokslas, labiau buvo paplitusi kita jos forma – aritmomantija (pranašystės pagal skaičius).

 

Pagrindiniai vakarietiškos numerologijos principai nusistovėjo VI a. prieš Kistų. Jų pradininku laikomas senovės graikų filosofas ir matematikas Ptagoras, kuris sujungė arabų, druidų, finikiečių ir egiptiečių matematines sistemas su gamtos mokslais. Pitagoras daug keliavo po Egiptą, Chaldėją ir kitas šalis. Grįžęs iš kelionių pietų Italijoje jis įkūrė ypatingą filosofinę bendriją. Joje, pavadintoje Pitagoro mokykla, buvo studijuojami įvairūs mokslai, ypač aritmetika, geometrija ir astronomija, buvo padaryta daug svarbių atradimų.

 

Pitagoro mokymai padėjo pagrindus ne tik Vakarų Europos dvasinei ir mokslinei raidai, bet ir įvairioms jos mįslėms bei paslaptims, susijusiomis su rozenkroicerių ordinu, masonų lože, antroposofais ir kt.

 

Ypatinga vieta numerologijai skirta Kabaloje, kurioje praktikuojama viena iš numerologijos aršakų, gematrija.

 

Naujaisiais amžiais, atradus elektrą, magnetizmą ir kitus reiškinius, senovinius skaičiams priskiriamas okultines reikšmes imta sieti ir su energijos vibracijomis.

 

Tačiau net ir panardinta į Kabalos kosmologijos bei jos ezoterinių doktrinų gelmę, šiuolaikinė numerologija labiau linkusi vadovautis skaičių prastinimu ir abėcėliniu kodu, kuriam pagrindus padėjo dar Pitagoras. Tai jis su savo mokiniais įsigudrino, suprastinti visus daugiaženklius skaičius iki skaitmenų nuo 1 iki 9 imtinai, kadangi tai – pirminiai skaičiai, iš kurių gimsta visi kiti.

 

Didelių skaičių prastinimui iki elementariųjų taikomos įvairios schemos. Pats paprasčiausias metodas – sudėti visus skaičių sudarančius skaitmenis, jei gautas skaičius – didesnis nei 10, atlikti operaciją dar kartą, kol gausite vienaženklį skaičių nuo 1 iki 9. Kai kurios numerologijos atšakos skaičius 11 ir 22 laiko Mokytojo skaičiais, suteikia jiems savitą reikšmę, jų neprastina iki vienaženklių.

 

Pagal skaičių galima spręsti, pavyzdžiui, kokie jums bus ateinantys metai, ką iš jų naudingo sau galėtumėte gauti. Numerologijoje laikas traktuojamas kaip pasikartojantys ciklai nuo 1 iki 9. Šimtmečių ir dekadų rėmuose kiekvieni metai atsineša ir savo naują skaičių. Dienos, mėnesiai, savaitės taip pat gali būti suskirstytos į ciklus. Šiems ciklams paklūsta visa Visata.

 

Kiekvienas žmogus turi savo individualų ciklą, grįstą individualiais skaičiais, gautais atlikus įvairias operacijas su jo gimimo datos skaitmenimis ir pilno vardo raidėmis.

 


 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti
vladimiras
butu idomu viska suzinoti smulkiau ,apie visus skaiciavimus.
laimute
Kaip daroma ta skaiciu numerologija
ka reiskia jei mano asmens kode yra du kartus skaicius 13?
Tekstas*

Daugiau komentarų