Horo >> Asmenybė >> Straipsniai

Penki žingsniai iki sėkmės (III dalis)

2010 08 27 autorius: Egidijus Varnavičius
Penki žingsniai iki sėkmės (III dalis)

“Svarbiausias dalykas gyvenime - būti laimingu dabar, šioje magiškoje ir stebuklingoje akimirkoje” - Džo Vitali (Joe Vitale)

Praeitoje dalyje aprašėme antrąjį traukos dėsnio principą. Kalbėjome apie tikruosius mūsų troškimus, o ne tuos, kuriuos norime įgyvendinti tik tam, kad įgyvendintumėme. Taip pat užsiminėme apie hipnozę, į kurią patenka daugelis žmonių, nors patys to nesuvokia.

Šioje dalyje aptarsime ne mažiau svarbią temą - nuostatas ir jų įtaką (dažniausiai neigiamą) mūsų gyvenimuose. Privalome sąmoningai “užčiupti” neigiamus įsitikinimus ir paversti juos teigiamais, kad šie padėtų mums siekti savų tikslų.

 

Žingsnis nr. 3: panaikinkite savo apribojimus

Spotas buvo benamis šuo, kurį priglaudė mano draugas mokydamasis universitete. Bet šuo dažnai pabėgdavo ir rausdavo kaimyno sodą, gatvėje versdavo vairuotojus užgulti stabdžius bei krėtė kitokias eibes. Taigi, mano draugas pririšo šį prie trumpo pavadėlio.

Bet laikydamas šį nuostabų draugą už trijų pėdų ilgio pavadėlio mano draugas pasijuto kaltas ir nupirko jam šešių pėdų ilgio pavadėlį. Tada, kaip jis pasakojo, nuėjo šešias pėdas ir pakvietė Spotą. Tačiau jis nubėjo tik tris pėdas. Nepajudėjo nė per colį daugiau, nei siekė senasis pavadėlis. Mano draugas turėjo prieiti prie Spoto, apkabinti jį ir palydėti visas šešias naujojo pavadėlio pėdas.

Manau, kad kiekvienas žmogus, kaip ir šis šuo, turi ribas, kuriomis apibrėžiame savo laisvę. Mums reikia “stebuklų trenerio”, kad padėtų pamatyti, jog iš tiesų jokių ribų nėra. Tai nepaprastai svarbus dalykas kelyje į sėkmę.

Savo nuostatas nesunku aptikti. Pirma, reikia suvokti, kas tai yra. Tikėjimas yra prielaida, kad kas nors yra tiesa, faktas. Tikėjimas nėra nulemtas, jis priklauso nuo pasirinkimo. Tikėjimas ko nors buvimu ir pats buvimas nėra tas pats. Kitaip tariant, marškiniai nėra tikėjimas. Tai faktas. Jie yra. Bet sakymas, kad jie asmeniškai jums tinka arba ne, reiškia tikėjimą.

Kai kurios nuostatos gali kelti rimtų rūpesčių. Ne jūsų verslas ar gyvenimo situacijos, o nuostatos sukelia stresą. Jūsų įvykių vertinimas lemia tai, kaip dėl jų jaučiatės. Yra tai, kas tau nutinka gyvenime, ir tai, kokią reikšmę esi linkęs tam teikti. Pakeiskite savo išvadas ar nuostatas dėl praeities įvykių, ir galėsite pakeisti gyvenimą šiandien. Kai kurios nuostatos gali mus klaidinti.
Įsitikinimai lemia, kaip jaučiamės, ką galvojame ir veikiame. Tačiau šių vidinių sistemų neretai negali pakeisti, jei nežinai, kaip jas aptikti.

Pateikiame dešimt labiausiai ribojamų nuostatų sąrašą, kurie trukdo daugeliui žmonių patirti laimę savo gyvenimuose:

1. Aš nenusipelnęs meilės.
2. Kad ir ką daryčiau, bus ne tai, ką turėčiau daryti.
3. Jei tai dar nenutiko, niekada ir nenutiks.
4. Jei žinotum, koks iš tiesų esu, nebūtum su manimi.
5. Nežinau, ko noriu.
6. Aš liūdinu (nuviliu) žmones.
7. Seksas yra kažkas purvina ir ištvirkėliška.
8. Geriau liautis norėjus - jei puoselėsiu viltis, galiu likti įskaudintas.
9. Jei man nepasiseks, ilgą laiką jausiuosi blogai.
10. Jau turėčiau būti tai išsprendęs.

Visa tai yra nuostatos. Kartais reikia, kad kitas žmogus jas tau parodytų. Šį kartą tai padarėme mes, tad imkite, dar kartą perskaitykite kiekvieną nuostatą atskirai ir pagalvokite, ar jos neveikia jūsų mąstymo ir negadina jums gyvenimo.

Daugelį nuostatų įdiegia kultūra. Kartą su draugu sėdėjau kino teatre aiškindamas draugui, kad mes sąmoningai galime pasirinkti naujas nuostatas, o per garsiakalbius pasigirdo daina “It ain’t easy” (liet. “Nelengva”). Buvo visąlaik kartojami tie patys žodžiai: “Nelengva. Nelengva. Nelengva.” Po šios dainos suskambo “Rolling Stones” klasika “You can’t always get what you want” (liet. “Ne visada gali gauti tai, ko nori”).

Mes su draugu ėmėme kvatotis supratę, kad vėl vyksta smegenų plovimas. Nelaimei, kino teatre tikriausiai neatsirado daugiau žmonių, suvokiančių, kad juos programuoja ribojamosios nuostatos.


Kitoje dalyje aprašysime vizualizacijos svarbą siekiant savų tikslų. Pasirodo, daug pasiekę žmonės pasaulyje savo tikslus “pasiekia” dar prieš juos pasiekdami iš tikrųjų, t.y. savo mintyse.

 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti