Horo >> Sapnininkas >> Straipsniai

Populiariausi mitai apie sapnus

2011 04 13 autorius: Happywoman.co.ua, 123rf nuotr.
Populiariausi mitai apie sapnus

Sapnas – nuostabi ir žmogui labai naudinga ezoterinė patirtis, su kuria susiduriame kasdien. Tačiau sapnų karalystė mus nejučia panardina ir į klaidingų mitų bei iliuzijų pasaulį. Pamėginkime išsiaiškinti, kaip viskas yra iš tiesų...

Mitas: Sapnuojama ne kiekvieną naktį.

Tiesa: Pasak mokslininkų, sveikas žmogus (neveikiamas alkoholio, narkotikų ar tam tikrų vaistų) sapnuoja kas 90 minučių. Vadinasi, per naktį mūsų sąmonė prasuka maždaug 4-5 sapnų „serijas“. Tik ne visada juos atsimename. O išmokti atsiminti savo sapnus visai nesunku – tereikia panorėti. Pirmieji žingsniai būtų tvirtas nusiteikimas atsiminti sapnus ir įprotis užsirašinėti juos vos prabudus.

Mitas: Kai kurie žmonės sapnuoja pranašiškus sapnus, o visiems likusiesiems geriau nė nemėginti savo sapnų aiškintis – tiesiog jų sapnai bereikšmiai.

Tiesa: Sapnai – neįkainojamas informacijos ir žinių apie save, savo troškimus, baimes, kaukes bei pasąmonės galias šaltinis. Jie ir išmintingas patarėjas, kuris visada greta. Daugybė žmonių pasitiki ir tiki kortų, runų, švytuoklės ir kitų būrimo metodų ženklais bei pranašystėmis. Bet visi jie vienaip ar kitaip nukreipti į mūsų pasąmonę . O sapnai yra pats aiškiausias ir tiesioginė mums siunčiama pasąmonės žinia. Ir, žinoma, tam, kad susapnuotumėte pranašingą sapną, visai nereikia būti išrinktuoju – kai mūsų intuicijos nekausto sąmonės rėmai, jai lengviau sekasi prognozuoti ateities įvykius.

Mitas: Geriausias poilsis – gilus miegas be sapnų.

Tiesa: Sapnai žmogui reikalingi. Jie leidžia atsikratyti įtampos pertekliaus ir netgi numaldo kai kuriuos troškimus. Tai natūralus psichologinės apsaugos mechanizmas. Tik kai pasąmonė gauna progą “pasisakyti“ sapnuose, mes iš tikrųjų pailsime. Jei miego režimas sutrikdomas taip, kad žmogus liaujasi sapnavęs, jis tampa dirglesnis, nervingesnis, lengviau pasiduoda stresams. Taip pat pastebėta, kad būtent toje miego fazėje, kurioje aplanko sapnai, žmogaus raumenys labiausiai atsipalaiduoja.

Mitas: Sapnai atspindi dienos įvykius.

Tiesa: Sapnai kalba su mumis simbolių ir pavidalų kalba. Pasąmonė stengiasi, kad ši kalba būtų maksimaliai suprantama. Todėl žmonės dažnai regi sapnuose tai, kas supo juos dieną – tai gali būti ir jų aplinkos įvykiai, daiktai, ir perskaitytos knygos ar regėto filmo nuotrupos. Nenuostabu, kad peržiūrėjus kovinį filmą susapnuojamas šaudymas ir gaudynės – bet tai dar ne priežastis atmesti sapną kaip visiškai nieko nereiškiantį. Juk filmo siužetas nesikartojo, tiesa? Jame pasąmonė kažką pakeitė. Pasirinkusi filmo motyvus ji vis tiek siunčia jums informaciją apie jūsų vidinį pasaulį, jo problemas, poreikius ir sprendimus.

Mitas: Egzistuoja pilnas ir išsamus sapnininkas, kuris gali paaiškinti visus jūsų sapnus.

Tiesa: Nėra nieko asmeniškesnio nei žmogaus sapnai. Kad ir koks talentingas būtų sapnininko autorius, vargu ar jis žino, kad po to, kai vaikystėje jums įkando šuo, asociacija „šuo – draugas“ jums visiškai nepriimtina. Kad ir koks talentingas būtų psichologas, jam prireiktų ne vieno seanso kad bent vos vos praskleistų užsklandą, slepiančią jūsų tikruosius troškimus, baimes, vidines problemas ir slaptas svajones. Ar gali kas nors giliau ir geriau suprasti jūsų vidinį pasaulį nei jūs pats? Tad kodėl manote, kad kas nors gali geriau už jus įminti ir jūsų sapnų užmintas mįsles?

Mitas: Tarpusavio santykiai su žmonėmis sapne atspindi mūsų tarpusavio santykius su tais pačiais žmonėmis realybėje.

Tiesa: Susapnavote, kad aistringai bučiuojatės su viršininku? Neskubėkite mintyse kaltinti savęs nebūtomis nuodėmėmis. Geriau pagalvokite, ar jūsų viršininkas pastaruoju metu nebandė pernelyg atkakliai jūsų kuo nors įtikinti? Ar neprimetė kokio sprendimo neapgalvojęs? Sapnuose lengvai keičiasi personažų išvaizda, vardai, vaidmenys. Po vieno žmogaus kauke gali slėptis mintis apie visai kitą žmogų, turintį su sapno personažu kokį bendrą charakterio bruožą. O kartais artimų žmonių kaukė slepia netgi mūsų pačių asmenybę.

Mitas: Geriausias būdas atsikratyti sapno košmaro – tiesiog greičiau jį užmiršti.

Tiesa: Žinoma, jei persivalgėte vakarienės, peržiūrėjote keletą siaubo filmų ir užmigote, metodas „atsikelti, nusiprausti, užmiršti“ suveiks. Bet kas jei košmaras buvo jūsų pasąmonės šauksmas? Atsiribojimu nuo baisiojo sapno jūs neišspręsite problemos, kuri tą sapną pagimdė. Vadinasi, košmaras grįš ir vėl. Ar ne geriau būtų vis dėlto šį sapną išsiaiškinti?

Mitas: Sapnai be aiškaus siužeto neverti dėmesio.

Tiesa: Sapnų aiškinimasis – puiku, bet ką daryti jei jūs nesapnuojate nieko ypatingo? Na, tarkim, tik kokį nors medį, kieno nors pažįstamą veidą, arba ką nors kur nors bėgantį, kai nelabai aišku, kas bėga, kur ir ko. O gal regėjote apskritai kažką žalio, be aiškių kontūrų? Ar verta kreipti dėmesį į tokias smulkmenas? Ir ar galima jas kaip nors paaiškinti? Taip! Dažnai tokių besiužečių sapnų analizė, grindžiama asociacijų ar kokiu kitu metodu, suteikia ne mažiau informacijos, nei ilgo ir detalaus sapno nagrinėjimas. Be to, panašūs sapnai, jei juos reguliariai užsirašytumėte, puikiai atspindėtų jūsų psichologinę būklę. Čia svarbu ne tiek konkretus sapnas, kiek jo dinamika ir pokyčiai: kokius pavidalus regite dažniau, kokias emocijas jie kelia? Ar šie motyvai kartojasi? Visa tai gali turėti labai didelį reikšminį krūvį.

Mitas: Sapnai apie seksą (mirtį, pinigus, maistą) – ženklas, kad ši problema jums aktualiausia.

Tiesa: Dažnai sapne vykstantis veiksmas suvoktinas ne paraidžiui, o metaforiškai. Gali būti, kad sapnuojate, jog mirė Bilas Geitsas, o realybėje „mirtis“ gresia jūsų piniginei. Sapnuojate, kad mylitės su kolega, o iš tikrųjų jums ramybės neduoda jūsų projektų susiliejimas. Svarbu ne pats veiksmas, bet jo pobūdis, dalyviai, aplinka, ir, žinoma, jūsų emocinis nusiteikimas.
 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti