Horo >> Sapnininkas >> Straipsniai

Sapnai: nieko sau rūbai!

2015 10 21 autorius: Palmiros žvaigdės
Sapnai: nieko sau rūbai!

Ar teko kada sapne nustebti, kaip nevykusiai apsirengėte? O gal matėte save Adomo ar Ievos kostiumu? Nemalonus jausmas... Bet ką gi toks sapnas reiškia?

 

Rūbai atspindi žmogaus socialinį statusą, jo gyvenimo stilių. Sapne rūbai įkūnija asmenybę – įvaizdį, kurį siekiame pademonstruoti aplinkiniams. Kiekvienas norėtų kitų žmonių akyse atrodyti patraukliai, bet visi turime ir išvirkščiąją pusę – savotišką savo šešėlį. Tame šešėlyje slypi mūsų netikrumas ir baimės, slapti troškimai, kurių galbūt dar nė nespėjome įsisąmoninti. Bet jie veržiasi į paviršių ir aplanko mus sapnuose. Kaip tik todėl sapnuose dažnai pasirodome nepatrauklūs, su skarmalais arba apskritai niekuo neprisidengę savo kūno.

 

Matuotis svetimus rūbus sapne. Jei žmogus, kurio rūbus matuojatės, jums pažįstamas, vadinasi, realiame gyvenime galite atsidurti jo kailyje. Sapnas siūlo pabandyti save įsivaizduoti jo vietoje – kad suvoktumėte jo jausmus arba sau prisitaikytumėte situaciją, kurioje yra atsidūręs tas žmogus. Pavyzdžiui, sapne pasimatavote savo viršininko švarką ir jis pasirodė besąs jums kaip tik. Tikėtina, kad artimiausiu metu jūsų laukia paaukštinimas. Jei švarkas jums buvo didokas – gali būti, kad norėtumėte palypėti karjeros laiptais, bet vis dėlto dar jaučiatės tam nepakankamai subrendęs. Moteriai matuotis vyriškus rūbus – artimiausiu metu tikriausiai teks nudirbti darbus, kuriuos šiaip jau laikote vyriškais. Bet tai nereiškia, kad jie iš tikrųjų ne jūsų jėgoms. Jei sapne vyras matuojasi moteriškus drabužius –gali būti, kad netolimoje ateityje jam teks iškelti į paviršių kai kuriuos su moteriška sritimi siejamus gebėjimus: tapti lankstesniam, kantresniam, parodyti šiek tiek minkštumo ir nuolaidumo. Tokį sapną gali susapnuoti ir vyras, kurį gyvenimo aplinkybės privertė imtis tvarkyti namų ūkį tuo metu, kai jo žmona uždirba pinigus šeimai.

 

Rūbų spinta. Tai savotiška skirtingų socialinių vaidmenų talpykla. Galbūt kaip tik dabar mėginate susikurti kitą įvaizdį ar kitą reputaciją?

 

Spinta lūžta nuo daiktų. Jūs priklausote nuo aplinkinių nuomonės. Norite pasirodyti kaip ekstravagantiška, įvairialypė asmenybė. Bet pernelyg daug dėmesio skiriate išorei, galbūt pamirštate savo vidinį pasaulį.

 

Daug šlamšto, senų daiktų. Jums būtina iškuopti tai, kas nereikalinga: galbūt mėginate palaikyti įsisenėjusius ryšius, o gal apsiėmėte per daug įsipareigojimų, užsimojote pernelyg dideliems darbams. Įsivaizduokite: atidarote spintą, o iš jos išvirsta krūva per keletą dešimtmečių susikaupusių daiktų! Bandote sugrūsti juos atgal, bet daiktų, atrodo, tampa vis daugiau ir daugiau. Taip pasąmonė jums sako: atėjo laikas visa tai išvalyti ir atlaisvinti vietą naujiems dalykams. Jei norite suprasti, ko būtent turėtumėte atsikratyti, prisiminkite sapną: kokių daiktų spintoje buvo daugiausia? Ką jie jums primena, kokias asociacijas kelia? Gal tai, pavyzdžiui, mamos ar senelės rūbai? Vadinasi, sapnas sufleruoja, jog jums per daug įtakos daro vyresnieji giminaičiai. Rūbai, kuriuos dėvėjote paauglystėje, liudija jūsų infantilumą, nebrandumą.

 

Rūbų parduotuvė – pasirinkimo galimybės ir perspektyvos. Eksperimentai su įvaizdžiu rodo, kad jūsų viduje jau vyksta tam tikri asmenybės pakitimai. Pirkti rūbą sapne reiškia tai, kad jūs esate pasirengę pokyčiams ir sąmoningai juos renkatės.


Apatiniai rūbai – asmeninis gyvenimas, kurį jūs stengiatės apsaugoti nuo aplinkinių žvilgsnių. Jei sapne pasirodote vienais apatiniais kitiems žmonėms – veikiausiai gėditės tam tikrų savo asmeninio gyvenimo aspektų ir bijote, kad jie gali išplaukti į paviršių.

 

Šilti rūbai – troškimas atsiriboti nuo aplinkinio pasaulio, pajusti pasitikėjimą ir savo pojūčių bei jausmų tikrumą.

 

Skalbti rūbus sapne – poreikis atsikratyti negatyvios įtakos, nemalonaus žmogaus, keisti savo elgesio modelį, nuplauti dėmę nuo savo reputacijos. Jei sapne rūbus teko nešti net į cheminę valyklą ar bendrą skalbyklą, vadinasi, jums sunkiai sekasi susidoroti su savo problemomis, bet veikiausiai sulauksite pagalbos iš aplinkos.

 


Vieno sapno aiškinimas: gluminantis defilė

 

Pažvelkime, kaip sapnų specialistai aiškina 26 metų Ingos sapną:

Susapnavau, kad į darbą atėjau apsirengus nei šiaip, nei taip: apsitempusi tik marškinėlius ir pėdkelnes, ant kurių dar užtrauktos raudonos kojinės. Keista, - pagalvojau sapne, - juk net namuose niekada taip nevaikštau. Pati supratau, kad atrodau tikrai neįprastai, bet niekas į mane nekreipė dėmesio, tarsi viskas būtų savaime suprantama. Suglumusi nusprendžiu pasitikrinti, ar tikrai viskas gerai: prieinu prie vienos kolegės ir paklausiu, kaip jai patinka mano naujieji rūbai. Patikinu ją, kad man taip labai patogu ir apskritai nuo šiol į darbą vaikščiosiu tik taip. Mano didžiai nuostabai, kolegė nė kiek nesutrinka, netgi suskumba teisintis: kaip gi iš karto nepastebėjo, kad aš šiandien nuostabiai atrodau, mano rūbai tikrai labai gražūs. Aš dar labiau sutrikau ir atsisėdau prie kompiuterio stengdamasi išmesti iš galvos mintis apie savo nevykusią aprangą – juk kvailesnę būtų sunku ir besugalvoti.

Eksperto komentaras:

Svarbiausi nevykusios sapno aprangos elementai – veikiausiai pėdkelnės ir raudonos kojinės. Tokios detalės paprastai nurodo į seksualinį sapno kontekstą. Raudona spalva jį tik dar labiau sustiprina. Veikiausiai jus domina aplinkinių nuomonė apie jūsų intymųjį gyvenimą. Gal neseniai pernelyg paatviravote apie tai su kolegomis? Marškinėliai – demokratiškas rūbas, siejamas su judesių laisvumu, energija, neįpareigojančiu elgesiu. Sapnas ragina jus pačią priimti save tokią, kokia esate, atsisakyti bereikalingo kuklumo ir susikaustymo. Beje, ir atkreipkite dėmesį į kolegę, prie kurios priėjote sapne. Pasvarstykite, kodėl pasirinkote būtent ją? Galbūt jos elgesys, darbo stilius ar gyvenimo būdas jums atrodo artimesni, nei iki šiol atrodė?
 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti