Horo >> Horoskopai >> Straipsniai

Taro kortų kilmė ir pagrindai (I dalis)

2011 10 26 autorius: Jurgita Skaisgirytė
Taro kortų kilmė ir pagrindai (I dalis)

Taro kortos - vienas mistiškiausių dvasinio pažinimo kelių. Paslaptys ir neapčiupiami ryšiai persmelkia daugybę būrimo pakopų ir aspektų.

Kaip ir kodėl klausėjas traukia tam tikrą kortą? Kaip jos atskleidžia aktualią situaciją? Ar galima išmokti suprasti simbolių kalbą? Ko klausti? Šie ir daugybė kitų klausimų kyla vien tik paėmus taro kortų malką.

Na, o mes šiame straipsnių cikle pabandysime atsakyti į visus juos. Remiamės neseniai Lietuvos knygynuose pasirodžiusia Lidijos Staub parašyta knyga "Taro kortų veidrodyje", kurią išleido "Alma Littera" leidykla.

 

Pirmoji pažintis

Atsimenu pirmą pažintį su taro kortomis. Nustebino ir patraukė ryškios piešinių spalvos ir neįprasti simboliai. Piešiniai priminė pasakų iliustracijas. Skirtumas buvo tik toks, kad jos vaizdavo ne išgalvotas istorijas, o mano pačios gyvenimą!

Tuo metu niekaip nesuvokiau, kaip būrėja, žiūrėdama į tuos keistus paveiksliukus, sugeba taip tiksliai nupasakoti tuometes mano gyvenimo sąlygas. Maža to, ji nusakė ir mano artimųjų nuotaikas, troškimus.

Ji nuspėjo tokius ateities įvykius, kurių aš dar negalėjau žinoti. Intelektas, gerai išlavintas ilgai studijuojant, atsisakė suprasti šitokį mistinį įžvalgumą, o sveikas skepticizmas šnibždėjo: "Pažiūrėsime!" Vienintelio dalyko neįstengė paneigti nei intelektas, nei skepticizmas - kortos žinojo apie mano gyvenimą tai, ko nežinojau aš pati!

Būrėja, jauna ir patraukli italė, atrodė šiuolaikiškai. Pamačiusi ją gatvėje tikrai nebūčiau pagalvojusi apie nepaprastus jos mistinius sugebėjimus. Nė neįtariau, kad būtis kada nors privers ir mane paimti kortas, negana to, leis atverti duris į kitų gyvenimus.

Įpratusi tikrovės paaiškinamus išprotauti norėjau suprasti ir taro kortų veikimo mechanizmą. Kaip yra, kad ištraukta korta nusako nežinomus klausėjo gyvenimo aspektus? Kaip ji nurodo aplinkybes ir asmenis, kurių tarologas neažįsta, bet įžvelgia išdėliotose kortose? Kokia aukščiausioji jėga leidžia atspėti ateitį?

Pasirodo, yra teorija, aiškinantis šiuos ir kitus sunkiai suvokiamus reiškinius, - praėjusiame šimtmetyje ją suformulavo Šveicarijos psichologas Jungas.

 

Atsitiktinumų nebūna

Zigmundo Froido (Sigmund Freud) mokinys ir sekėjas Karlas Gustavas Jungas (Carl Gustav Jung) visada labai domėjosi tokiomis ezoterinėmis teorijomis kaip kinų filosofijos traktatas "Idzing", kitaip "Permainų knyga", taro kortomis, astrologija ir pan.

Jis norėjo suprasti ir paaiškinti priežasties ir pasekmės, sutapimo ir tikimybės principus, jų veikimo mechanizmą. Jungas suformulavo sinchroniškumo teoriją, kurią ir aprašė veikale "Sinchroniškumas - nepriežastinis jungiamasis principas" (angl. "Synchronicity: An Acausal Connecting Principle").

Šiame darbe jis teigė, kad atsitiktinumų nėra ir mūsų vidinis būvis traukia, lemia išorinius įvykius. Jungo teorija gyva iki šiol, jos aktualumą patvirtina ir mistiniai mokymai, ir taro kortų praktika.

 

Laikas yra spiralė

Pradėjusi praktikuotis su taro kortomis supratau dar vieną dalyką: burti arba spėti likimo nebūtų įmanoma be tam tikro požiūrio į tokį fenomeną kaip laikas.

Esame įpratę jį suvokti kaip liniją, tiesiogiai jungiančią praeitį su ateitimi. Šitokia laiko vizija ne tik apsunkina loginį įvykių eigos matymą - ji sustabdytų bet kokį būrimo arba likimo spėjimo procesą.

O dabar įsivaizduokime, kad laikas - tai taškas, kuriame sutelktos praeitis, dabartis ir ateitis. Visų laikų mistikai ir dvasiniai mokytojai vienu balsu teigia: "Likite čia ir dabar. Praeitis nebeegzistuoja, ateitis dar nesusiformavo. Vienintelė tikrovė, kurią galime patirti, yra dabarties akimirka."

Laikas kaip suma atskirų akimirkų, kurių kiekviena spirale sujungta su praeitimi ir ateitimi, ir leidžia apčiuopti nematomus ryšius, nustatyti trūkstamus elementus. Kodėl spiralė? Nes daugybė reiškinių pasikartoja, bet ne tiksliai, o skirtingu lygiu ir pavidalu.

Štai kodėl žmonijos istorijoje įmanomos analogijos. Štai kodėl turime galimybę pasimokyti iš senų pavyzdžių, nekartoti savo ir kitų klaidų, judėti dvasiniu keliu. Štai kodėl per taro kortas galime geriau suprasti praeitį, sukurti tikslų dabarties paveikslą ir nukeliauti į ateitį.Kitoje dalyje panagrinėsime keletą svarbių tarologijos aspektų.

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti