Horo >> Asmenybė >> Straipsniai

Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės (III dalis)

2009 12 18 autorius: Audrius Laurutis
Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės (III dalis)

Praeitoje dalyje pristatėme kelis "žaidimus", dažnai žaidžiamus tarp sutuoktinių ir neretai privedančius prie skyrybų. Šiandien pristatysime dar kelis populiarius „žaidimus“.


Yra dar keletas populiarių „žaidimo“ klasifikacijų: vakarėlių „žaidimai“ bei seksualiniai „žaidimai“.

 

Vakarėlių žaidimai


Vakarėlių žaidimas „Trūkumas“ dažnai sukelia daug problemų kasdieniniame žmonių bendravime. Dažnai žmonės, linkę šaipytis iš kitų, taip stengiasi apsisaugoti.


Žaidimą „Trūkumas“ ima žaisti vaiko ego būsena ir jos sukelta depresyvi nuostata : „aš niekam tikęs“. Tačiau suveikęs saviapgaulės mechanizmas šią nuostatą transformuoją į „jie niekam tikę“. Tada ir prasideda tikrasis „žaidimas“.


Žaidėjai, žaidžiantys „Trūkumą“, sutikę naują žmogų jaučiasi labai nejaukiai, kol neaptinka jo trūkumų. Vakarėliuose dažnai girdimos frazės: „Pažiūrėkite, kaip ji atrodo, kokia nemadinga suknelė“, arba „Kas jis toks, atrodo, kaip valkata“, „pažiūrėkit ką ji daro, ką stengiasi tuo įrodyti?“.


“Žaidimo“ esmė – nesaugumas, o tikslas - stengtis jį atgauti sumenkinant naujai atsiradusį žmogų. Šitoks „žaidimas“ apsaugo nuo depresijos, nuo artimesnio kontakto su žmogumi, kuris gali iškelti paties trūkumus. Žaidėjas suranda visokiausių priežasčių kad tik pavyktų atstumti naujoką, kuris kelia grėsmę jo paties saugumui.

 

Seksualiniai žaidimai


Dažna „žaidimų“, kuriuos žaidžia žmonės grupė – seksualiniai „žaidimai“. Šie „žaidimai“ žaidžiami tam, kad žaidėjas galėtų realizuoti arba išvengti seksualinių, jam kylančių impulsų. Dažniausia ir pagrindinė seksualinių „žaidimų“ veikėja – moteris. Kaip, pavyzdžiui, „žaidime“ „Kojinės pasitaisymas“.


Šio žaidimo ryškiausias bruožas – ekshibicionizmas. Nepažįstamų žmonių grupėje moteris netinkamu laiku ir netinkamoje vietoje staiga aukštai, demonstratyviai iškelia koją ir garsiai sušunka: „Oi, man nubėgo kojinės akis“.


Arba, kitas variantas, moteris susinėrusi rankas už nugaros demonstruoja įspūdingą, apnuogintą krūtinę. Šių apskaičiuotų, specialiai atliktų veiksmų tikslas – seksualiai sujaudinti vyrus ir įsiutinti moteris.


Šį „žaidimą“ žaidžia cinikė moteris, siekianti įrodyti, kad visi žmonės yra geidulingos prigimties. Ji akivaizdžiai vilioja vyrus, tačiau pati šventai tiki nieko blogo nedaranti ir mėgaujasi matomu rezultatu.


„Kojinės pasitaisymą“ taip pat mėgsta žaisti ir našlės. Jų ėjimai būna kiek kitokie – nuolat, nenuoširdžiai, demonstratyviai girtis našlės statusu. Seksualinis „žaidimas“ „Kojinės pasitaisymas“ galėtų būti priskiriamas gyvenimo „žaidimams“. Kartą pradėjusi žaisti moteris jau nebegali nutraukti šio „žaidimo“, ji mieliau pakeis žmones, bet ne pati keisis.


Seksualinis „žaidimas“ „Maištas“, kad ir kaip tai skambėtų atstumiančiai, paprastai žaidžiamas tarp tėvo ir paauglės dukros. „Žaidimo“ tikslas – išvengti seksualinio artumo.


Dažna situacija šeimoje, kai tėvą nesąmoningai ima traukti jo paauglė dukra. Tai visiškai natūralu – tokia žmogaus prigimtis. Ši seksualinė trauka virsta visa virtine „žaidimui“ „Maištas“ būdingų veiksmų.


Dukrai vėlai grįžus namo, tėvas įsiunta ir ima priekabiauti prie jos, klausinėti, ką ji veikusi. Dukra nenori aiškintis tėvui, tiesiog trenkia savo kambario duris ir nebesirodo akyse. Arba, tėvas grįžta pavargęs iš darbo. Dukra ima jam priekaištauti dėl visokių menkniekių. Tėvo nervai neišlaiko ir jis trenkia savo kambario durimis ir nebebendrauja su šeima.


Abiem atvejais, tiek tėvas, tiek dukra trenkia durimis. Tai neatsitiktinumas, šis gestas parodo, kad kiekvienas jų turi savo atskirus miegamuosius, kuriuose jie saugiai jaučiasi, nes nekyla grėsmė seksualiai suartėti. Dažnai tėvas imąsi drastiškesnių veiksmų – įsliūkina į merginos kambarį, ima raustis daiktuose ieškodamas įrodymų, kad mergina pradėjo lytinius santykius.


Tai pavydo sukelti veiksmai ir priežastis pyktis, kuri leidžia išsaugoti atstumą. Galiausiai, tėvas randa įrodymų, kad mergina pradėjo santykiauti, tai jį įsiutina ir prasideda nauji konfliktai.


“Žaidimo“ užuomazgas galima pastebėti dar vaikystėje, kur šeimos augina panašaus amžiaus berniukus ir mergaites. Dažniausiai berniukai ir mergaitės nuolat pešasi, erzina vienas kitą – kitaip sakant, žaidžia maištą.


“Žaidimas“ paprastai nutraukiamas tuomet, kai paauglė duktė išteka, pastoja. Taip pat „žaidimas“ nutrūksta, jei tėvas kažkur už šeimos ribų randa seksualinį susidomėjimo objektą. Kad ir kaip keistai nuskambės - tiek tėvas, tiek duktė jaučia pasitenkinimą iš barnių.


Ketvirtoje, paskutinėje straipsnių ciklo dalyje pristatysime gerus „žaidimus“, t.y. teikiančius naudą visiems. Taip pat apibendrinsime „žaidimus“ ir nustatysime jų tikrąją reikšmę.

 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti